1. Новини Закарпаття
  2. >

Прогрів АКПП зимою – навіщо та як правильно це робити?

Прогрів двигуна та коробки перемикання передач перед початком руху взимку така ж сама важлива й необхідна процедура для авто, які для людини чистити зуби зранку.

Прогрів двигуна та коробки перемикання передач перед початком руху взимку така ж сама важлива й необхідна процедура для авто, які для людини чистити зуби зранку.

Слід зазначити, що кожний технічний агрегат потребує попереднього прогріву перед запуском, автоматична КПП є не винятком, але в цьому випадку ми говоримо перш за все про прогрів оливи. У період великих морозів трансмісійна рідина також “замерзає” – стає більш густою й в’язкою, що негативно позначиться на роботі АКПП або й призведе до поломки. Для коректної роботи усіх механізмів трансмісії потрібно прогріти рідину, щоб не допустити рідинного голодування системи, стверджують автоексперти https://mitsubishi-motors.com.ua/.

Головне, без фанатизму. Спершу розглянемо основні помилки під час прогріву АКПП.

  • Помилка 1. Кілька разів по колу перемикати режими КПП із затиснутим гальмом.

На форумах ви могли бачити пораду з наступним алгоритмом дій: спочатку потрібно запустити двигун, натиснути й утримувати педаль гальм та вибрати на селекторі режим “D”, потім “N”, після цього “R” та повторити ці дії 5-7 разів, щоб “розігнати” масло коробкою перемикання передач.

Слід розуміти, що такий механізм дій нічого спільного з прогрівом не має, натомість провокує різкий стрибок тиску, що зовсім не оцінить перехолоджена трансмісія. До того ж, система самодіагностики може розцінити це як замикання чи поломку.

  • Помилка 2. Підвищення кількості обертів

Ще однією поширеною помилкою є варіант прогріву, коли паралельно з утримуванням гальм підвищують обороти двигуна до 2-3 тисяч. Такі дії ведуть прямо до смітника, у який ви зможете викинути свою АКПП, адже це негативно вплине абсолютно на кожну деталь її механізму.

Тоді, як правильно?

Прогріти автоматичну трансмісію набагато простіше, ніж здається. Він не потребує шаманських обрядів чи дій, які скоротять термін служби АКПП. Під час невеликих морозів достатньо прогрівати двигун протягом 5-7 хвилин, після чого повільно проїхатися кілька кілометрів на швидкості не більше 40-50 км/год.

Ні в якому разі не допускайте різкого запуску двигуна та перемикання режимів селектора. А щоб ваша АКПП прослужила як можна довше, протягом перших 15 хвилин максимально плавно намагайтеся набрати швидкість.

Які наслідки може мати некоректний прогрів автоматичної трансмісії?

Найбільш поширеними поломками через неправильний прогрів є:

  • несправність гідроблока. Його ознаками є поштовхи та дивні вібрації під час руху, а також заглухання двигуна під час перемикання режиму Parking на Drive.
  • поломка та зношеність соленоїдів – електромагнітних клапанів-регуляторів, що відповідають за відкриття й закриття масляних каналів.

Звичайно ж ці несправності є не критичними, їх пофіксять на будь-якому спеціалізованому сервісі , проте для того аби без проблем відкатати зимовий сезон, слід дотримуватися базових правил поводження з АКПП та двигуном.

Читайте на ГК:Зіткнулися п'ять автомобілів: на Заході України сталася смертельна ДТП (ФОТО/ВІДЕО)
Читайте на ГК:Стосується кожного: що змінилося в Україні з 1 лютого
Читайте на ГК:Нові зміни: кому із військовослужбовців ЗСУ нарахують додаткові виплати