1. Новини Закарпаття
  2. >

З'явилася нейромережа, що генерує зображення оголених жінок за текстовим запитом

Заснований на штучному інтелекті новий генератор зображень Stable Diffusion, здатний створювати реалістичні картинки за текстовим описом, став дуже популярним за останні дні. Випуск нейромережі відбувся 22 серпня. За цей час технологія від Stability AI встигла як обрости шанувальниками, так і нажити ворогів і критиків.

Хвалять Stable Diffusion за доступність – її можна запускати навіть на власному комп'ютері. Для цього необхідно завантажити відповідне ПО та мати близько 6.9 гігабайт відеопам'яті. Запускати нейромережу рекомендується на відеокартах Nvidia. У майбутньому з'являться спеціальні версії Stable Diffusion, оптимізовані під відеокарти AMD та чіпи M1/M2 від Apple.

За відсутності відеокарти з такими характеристиками, можна використовувати браузерну версію генератора. Однак якість зображень у такому разі буде гіршою, ніж у релізній версії. Все це безкоштовно: відкрита ліцензія дозволяє використовувати модель у комерційних та некомерційних цілях.

Але ця технологія має і зворотний бік – мережі можна знайти майданчики, присвячені створеним Stable Diffusion зображенням оголених знаменитостей та порнографічним матеріалам.

Звичайно, технологія генерації дипфейків існує досить тривалий час. Але Stable Diffusion представляє зовсім нове покоління систем, які можуть створювати неймовірно переконливі дипфейки з мінімальною роботою користувача. Програма легко встановлена, для цього не потрібні особливі знання або навички. Крім того, розробники ведуть постійну роботу над оптимізацією свого софту, що теоретично лише збільшить його доступність.

Експерти побоюються, що завдяки такому високоефективному та легко доступному генератору, як Stable Diffusion, особисті фотографії користувачів соціальних медіа можуть бути використані для цільових порнографічних зображень або зображень, на яких видно незаконні дії.

У зв'язку з цим якщо Stability AI не бажає або не може змінити свою технологію, роль фільтра повинні виконувати фотохостинги та соціальні мережі. Такі майданчики постійно вдосконалюють свої можливості у боротьбі проти дипфейків та блокують зображення, що перепрофілюють образи знаменитостей та користувачів.