1. Новини Закарпаття

Особливості влаштування даху з бітумної черепиці

14.09.2021 14:39 ІТ і технології ПРОМО

Обрати матеріал для влаштування даху не просто. Потрібно знайти варіант, який би витримував пориви вітру, грози, дію інших факторів. Також він повинен бути зручним у використанні та мати прийнятну ціну. Не кажучи вже про то, що влаштування кожної окремої покрівлі має свої індивідуальні особливості.

Один із найбільш популярних матеріалів для даху – це бітумна черепиця. Про неї і варто поговорити більше детально.

Що таке бітумна черепиця?

Бітумною черепицею називають будівельний матеріал, який має скляну основу, просочену бітумом, та покриття із кам’яних гранул. Такий матеріал чудово підходить для влаштування покрівлі. Особливо, якщо справа стосується дахів котеджів, житлових будинків, а також господарських споруд. Усе завдяки великому списку переваг при демократичній вартості.

Отож, які плюси має бітумна черепиця порівняно з іншими покрівельними матеріалами? Чому варто її вибрати? Так як влаштовуються дах з такого матеріалу?

Головні переваги даху з бітумної черепиці

Серед головних переваг такого матеріалу варто вказати:

- Гнучкість. Бітумна черепиця підходить для влаштування дахів складної та нестандартної форми. При цьому, вона не деформується під дією механічних чи атмосферних факторів.

- Невелика вага. Бітумна черепиця має вагу до 8 кг/м², що дозволяє без проблем транспортувати її та не потребує зусиль з переміщення по даху.

- Доступна вартість. Порівняно з вартістю натуральної черепиці та інших матеріалів з таким же рівнем міцності, бітумний матеріал має досить демократичну ціну. Вартість супутніх матеріалів теж не надто висока.

- Високий рівень герметичності та міцності. Така покрівля зберігає герметичність за будь-яких кліматичних умов. При нагріванні від сонячного проміння матеріал дещо пом’якшується та заповнює навіть найменщі щілини, покриває всі схили та скати. До того ж, він буде ефективним навіть на дахах з кутом нахилу більше 12°.

Також вартно зазначити, що бітумна черепиця може мати різну фактуру, колір, форму, тощо. Можна обрати варіант, який би найкраще вписався в загальний дизайн будівлі.

Як влаштувати покрівлю з бітумної черепиці?

Бітумну черепицю використовують для влаштування холодних та утеплених дахів.

В першому випадку такий даз складається з самої черепиці, для якої готують килим-підкладку, дерев’яний настил, систему крокв та рештування. Також варто потурбуватися про правильну гідроізоляцію. Вона дозволить захистити горище чи мансарду від проникнення вологи.

Утеплена покрівля складається з таких же елементів, а також з пароізоляційного та теплоізоляційного шару, контррейок та супердифузійних мембран. Дуже важливо вибрати правильний матеріал для теплоізоляції та вкласти усі шари строго за інструкцією. Інакше дах не буде виконувати свою функцію.

Самостійно змонтувати дах з бітумної черепиці не просто. Потрібно обрати правильний матеріал, підготувати конструкцію, притримуватися інструкцій, тощо. Краще звернутися за порадою до спеціалістів. Зробити це можна за телефоном +38 (097) 992 30 91 або через сайт pokrivlya.com.