1. Новини Закарпаття
  2. >

Ілон Маск розповів, як зміняться супутники Starlink з наступного року

Засновник SpaceX підтвердив припущення користувачів.

Засновник SpaceX підтвердив припущення користувачів.

Маск пояснив, що це прототипи нових супутників Starlink v0.9 з системою лазерного зв'язку. Їх компанія зараз виводить на полярну орбіту для тестування міжспутникового зв'язку.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів

Також Маск пояснив, що з наступного року всі нові супутники Starlink будуть обладнані лазерним зв'язком.

Угруповання супутників Starlink 1-го покоління, які зараз виведено на орбіту, не має на борту системи міжспутникового зв'язку (ISL - Inter Satellite Link), вони можуть отримувати і передавати інформацію тільки на Землю. SpaceX раніше запустила невелику кількість тестових супутників з прототипами такої системи. У вересні 2020 року SpaceX повідомила про перші тести міжспутникових каналів зв'язку. Ця система дозволяє вирішувати проблему зв'язку в тих районах планети, де на землі неможливо встановити Gateway Starlink з підведеною до нього ВОЛЗ для доступу в інтернет, наприклад, в морях і океанах на великій відстані від берегової лінії.

SpaceX з травня 2019 року виводить на орбіту групи міні-супутників в рамках проекту Starlink. У 2020 році SpaceX планувала покрити зв'язком Starlink Північну Америку, а до кінця 2021 року - майже всю планету.

Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Читайте на ГК:Ізраїль заявив, що готовий застосувати атомну зброю у відповідь на атаку Ірану: людство опинилося на порозі ядерної війни