1. Новини Закарпаття
  2. >

Китай запустив термоядерне "штучне сонце"

Фізики успішно розігріли плазму всередині пристрою HL-2M до температури 150 млн градусів Цельсія.

Фізики успішно розігріли плазму всередині пристрою HL-2M до температури 150 млн градусів Цельсія.

На південному заході Китаю в місті Ченду, адміністративному центрі провінції Сичуань, відбувся запуск термоядерного пристрою нового покоління HL-2M, яке фахівці назвали "штучним сонцем". Про це повідомляє Синьхуа у п'ятницю, 4 грудня. 

"Введення в експлуатацію HL-2M типу токамак (назву сформовано за першими літерами: тороїдальна камера з магнітними котушками - ред.) свідчить про глобальну лідерську позицію Китаю у сфері керованого ядерного синтезу", - йдеться в повідомленні. 

"Штучне сонце" буде використовуватися для вивчення екологічно чистої енергії. Токамак являє собою шинообразну вакуумну камеру, в якій за допомогою магнітного поля обертається нагріта плазма. HL-2M використовує іони тритію і дейтерію як паливо. Їх вводять у пристрій для отримання плазми і проведення керованого ядерного синтезу. 

За основними параметрами HL-2M перевершує аналогічні вітчизняні розробки, заявив Сюй Мінь, директор інституту термоядерної технології Південно-Західної академії фізики, яка входить до складу Китайської національної ядерної корпорації. П

орівняно з "попередником" HL-2A, HL-2M виявився більш компактним за розміром. Фізики успішно розігріли плазму всередині нього до температури 150 млн градусів Цельсія, що майже втричі вище, ніж в HL-2A. При цьому дослідникам вдалося підтримувати режим покращеного утримання плазми протягом 10 секунд. Для порівняння, в аналогічних проектів в інших країнах світу цей показник становить менше однієї секунди.

Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі
Читайте на ГК:Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост
Читайте на ГК:Між собою розмовляли російською: двох жінок прийняли за українок та висадили з автобусу (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська