1. Новини Закарпаття
  2. >

Пішов з життя винахідник компʼютерної миші

Чому сучасна компʼютерна миша носить саму таку назву?

Чому сучасна компʼютерна миша носить саму таку назву?

Вільям Інгліш, інженер і дослідник, який допоміг створити першу комп'ютерну мишу, а в 1968 році організував детальну демонстрацію технології майбутніх комп'ютерів, планшетів і смартфонів, помер в Каліфорнії у віці 91 року.

Його смерть підтвердила дружина, Роберта Інгліш, яка уточнила, що причиною стала легенева недостатність.

Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка

Колеги Інгліша називають його одним з піонерів обчислювальної техніки, який «показав, як може і повинен виглядати комп'ютерний інтерфейс».

В кінці 1950-х, залишивши кар'єру у флоті, Інгліш вступив до Стенфордський дослідний інститут або S.R.I. . Там він познайомився з Дугласом Енгельбартом, інженером, який сподівався створити комп'ютер нового типу.

У той час, коли фахівці використовували комп'ютери, вводячи і отримуючи інформацію за допомогою перфокарт, друкарських машинок і роздруківок, Енгельбарт уявляв собі машину, яку може використовувати, просто маніпулюючи зображеннями на екрані.

Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?

Інгліш допомагав колезі в технічній реалізації концепції. Він спроектував першу комп'ютерну мишу і, провівши серію тестів, показав, що вона дозволяє переміщатися по екрану швидше, ніж будь-який інший пристрій. Розміщений усередині невеликого соснового ящика, пристрій складався з двох електричних механізмів, званих потенціометрами, які відстежували рух двох маленьких коліс, коли вони рухалися по столу. Пристрій назвали мишею через те, що екранний курсор комп'ютера CAT ніби переслідував його.

Їх експериментальний комп'ютер називався oNLine System, або NLS, та 9 грудня 1968 року його показали на заході в Сан-Франциско. Коли Енгельбарт показував машину на сцені в Civic Auditorium, на стіні позаду нього з'явилося відео, яке демонструє взаємодію між мишею і екраном комп'ютера. Демонстрацію згодом назвали «Матір'ю всіх демоверсій».

Через три роки після демонстрації Інгліш приєднався до нової лабораторії Xerox під назвою Дослідницький центр Пало-Альто, або PARC. Там він допоміг адаптувати багато ідей NLS для нової машини під назвою Alto, яка стала прототипом перших ПК і інших пристроїв.

Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі
Читайте на ГК:Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост
Читайте на ГК:Між собою розмовляли російською: двох жінок прийняли за українок та висадили з автобусу (ВІДЕО)