1. Новини Закарпаття
  2. >

NASA успішно запустила важку ракету-носій Atlas V з новим марсоходом Perseverance

Ракета Atlas V успішно вивела на орбіту перелетіну платформу з апаратами, тепловим щитом і посадковим модулем

Ракета Atlas V успішно вивела на орбіту перелетіну платформу з апаратами, тепловим щитом і посадковим модулем

Марсохід Perseverance важить близько 1025 кг, його довжина становить 3 метри, а ширина 2,7 метра. Запланований термін роботи нового марсохода - 687 земних діб, але, судячи з попередніх місій, апарати там можуть працювати набагато довше. Загальні витрати на цю місію, включаючи проектування і створення всіх апаратів, а також сам запуск, оцінювалися майже в 3 мільярди доларів.

Запуск планувалося провести пізніше, але через прогноз погоди NASA прийняла рішення перенести його на кілька годин раніше, щоб не відкладати на роки.

Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?

Годиною пізніше друга ступінь ракети успішно вивела апарати на орбіту перельоту до Марса

Фахівці команди лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії зараз працюють з отриманими даними, а також передають інформацію на апарати. На Землі вже зіткнулися з першою невеликою проблемою - через різницю температур в системі охолодження апарати перейшли в «безпечний» режим роботи. Цей режим є стабільним і прийнятним для поточного стану апаратів і його активація не стала несподіванкою. «Розуміючи причини цих проблем, ми проводимо операції, необхідні для перекладу апаратів з безпечного режиму в звичайний режим польоту», - заявили в НАСА.

Трансляція запуску (о 15:50 за київським часом перелітна платформа з апаратами, тепловим щитом і посадковим модулем повинна відокремитися від ракети і почати самостійний переліт до точки призначення):

Прибуття до Марсу відправлених сьогодні науково-дослідницьких апаратів очікується в середині лютого 2021 року. Посадку марсохода планується виконати в кратері Езеро. Згідно з супутниковими даними, в минулому там була дельта річки, що впадала в озеро. У скелях цього кратера, на думку вчених, могли зберегтися сліди життя.

Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі
Читайте на ГК:Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост
Читайте на ГК:Між собою розмовляли російською: двох жінок прийняли за українок та висадили з автобусу (ВІДЕО)