1. Новини Закарпаття
  2. >

Епоха домінування Intel і США на світовому ринку мікроелектроніки закінчена

Обсяг замовлень TSMC може вирости до $ 20 млрд на рік. Замовлення Intel на випуск другорядної продукції можуть дістатися UMC і GlobalFoundries.

Обсяг замовлень TSMC може вирости до $ 20 млрд на рік. Замовлення Intel на випуск другорядної продукції можуть дістатися UMC і GlobalFoundries.

Зрив термінів з переходу на техпроцес 7нм жорстко відбився на бізнесі Intel. Акції впали на 16% на тлі зростання акцій конкурентів AMD і TSMC (найбільший виробник мікросхем в світі, підрядник AMD і Nvidia). Вчора Intel оголосила про звільнення технічного директора і реорганізації інженерної групи. Але найсумніше для всієї американської промисловості: китайські джерела повідомляють, що Intel буде змушена частково відмовитися від власного виробництва - і замовляти виробництво процесорів на заводах TSMC в Тайвані.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів

Кажуть, що епоха домінування Intel і США на світовому ринку мікроелектроніки закінчена. Фахівці Bernstein Research вважають, що в технологічному плані Intel тепер відстає від TSMC на рік або два, а з урахуванням строків зниження рівня браку до прийнятного значення відставання може бути ще більше.

Таким чином, в наступному році складеться цікава ситуація. Intel і AMD почнуть конкурувати за виробничі потужності 7-нм техпроцесу TSMC. Розробка власного 7-нм техпроцесу Intel відстає від графіка приблизно на 12 місяців. Запуск першого 7-нм процесора відкладений до кінця 2022 року. Крім збільшення випуску чіпів 10 нм, в останньому фінансовому звіті Intel також вказала, що буде використовувати зовнішні потужності.

Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)

Очевидно, що Intel досягла угоди з лідером галузі TSMC про початок масового виробництва процесорів або графічних чіпів з використанням 7-нм техпроцесу TSMC, констатує видання China Times.

Першим продуктом Intel на 7 нм повинен стати графічний процесор для високопродуктивних обчислень Ponte Vecchio.

Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Читайте на ГК:Ізраїль заявив, що готовий застосувати атомну зброю у відповідь на атаку Ірану: людство опинилося на порозі ядерної війни
Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні