1. Новини Закарпаття
  2. >

В Штатах хочуть запустити ядерні реактори на Марс та Місяць

Перспектива розгортання сучасного реактора на місячній поверхні настільки ж захоплююча, як і складна

Перспектива розгортання сучасного реактора на місячній поверхні настільки ж захоплююча, як і складна

США хочуть побудувати атомні електростанції на Місяці і Марсі. На цьому тижні Міністерство енергетики США опублікувало офіційний запит на створення ядерної системи енергопостачання, яка дозволить людям довгий час виживати в суворих космічних умовах.

Ідеї по розробці ядерного реактора будуть оцінювати Національна лабораторія Айдахо, Міністерство енергетики та НАСА.

Читайте на ГК:На Марсі над вулканом знову з'явилася дивна хмара (ФОТО)

Національна лабораторія Айдахо (INL) - провідний американський центр по розробці вдосконалених ядерних реакторів, в тому числі мікрореакторів і реакторів, здатних працювати без охолодження водою.

«Малі ядерні реактори забезпечують енергетичні можливості, необхідні для космічних дослідницьких місій, які представляють інтерес для федерального уряду», - йдеться в повідомленні міністерства енергетики, опублікованому в п'ятницю.

Читайте на ГК:Євросоюз планує залишити кордони закритими для ряду країн ще, як мінімум, на два тижні

План складається з двох етапів. Перший - розробка конструкції реактора. Другий - будівництво випробувального реактора. Потім планується розробка системи польоту і посадкового модуля, який зможе транспортувати реактор на Місяць. Мета полягає в тому, щоб до кінця 2026 року були готові реактор, льотна система і спусковий апарат.

Міністерство енергетики заявило, що реактор призначений для підтримки досліджень в області південного полюса Місяця. Конкретний регіон на поверхні Марса для розвідки поки не визначений.

Офіційні особи кажуть, що експлуатація ядерного реактора на Місяці стане першим кроком до створення модифікованої версії для роботи в марсіанських умовах.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи будуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)