1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені представили найбільшу 3D карту Всесвіту

Дослідники зможуть розрахувати недавнє розширення, вимірявши, як відстань між Землею і сусідніми галактиками збільшується з плином часу

Дослідники зможуть розрахувати недавнє розширення, вимірявши, як відстань між Землею і сусідніми галактиками збільшується з плином часу

Учасники проекту Sloan Digital Sky Survey (SDSS) після п'яти років вивчення космосу випустили «найбільшу тривимірну карту Всесвіту». Вона включає в себе більш 2 мільйонів галактик від Чумацького Шляху до об'єктів на відстані більше 11 мільярдів світлових років.

Очікується, що така докладна нова карта допоможе астрономам створити хронологію розширення Всесвіту. В цілому, роботи з використанням телескопа Sloan Foundation велися більше 20 років.

Читайте на ГК:Ріанна розбурхала відвертими знімками (ФОТО)

«Ми досить добре знаємо і давню історію Всесвіту, і її недавню історію розширення, але в середині цього проміжку існує серйозна прогалина», - сказав Кайл Доусон, космолог з Університету Юти і провідний дослідник проекту. - «Протягом п'яти років ми працювали над тим, щоб заповнити її».

Розрив починається через кілька мільярдів років після Великого вибуху. Вчені можуть виміряти швидкість розширення Всесвіту до цього моменту завдяки космічному мікрохвильовому фону - випромінювання, яке збереглося з раннього періоду.

У спостереженнях дослідники використовували явище, зване червоним зміщенням - процес, за допомогою якого світло від найдавніших, далеких галактик буквально розтягується розширенням Всесвіту, збільшуючи довжину її хвилі і зміщуючи її до червоного кінця спектра. В результаті цього процесу віддалені джерела світла здаються більш червоними, в той час як ті, що ближче до Землі, виглядають блакитними

Читайте на ГК:Содом і Гоморра були знищені ударом із космосу, - вчені

У минулому році команда дослідників з Університету Варшави створила найточнішу тривимірну модель Чумацького Шляху. Вчені використовували вимірювання спеціальної групи пульсуючих зірок, цефеїд.

До цього вчені з Американського астрономічного співтовариства представили «вікову» карту Чумацького шляху. Загальна кількість об'єктів, які потрапили на карту, становила 70 тисяч елементів.

Читайте на ГК:У Казахстані намагалися виселити чоловіка з його оселі - він відкрив вогонь й вбив 5 осіб (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Позувала на яхті": Демі Роуз показала "соковиті" сідниці в бікіні (ФОТО)
Читайте на ГК:У Німеччині чоловік застрелив касира заправки, який попросив надіти маску
загрузка...