1. Новини Закарпаття
  2. >

NVIDIA розробляє найновітніший суперкомпʼютер

Компанія розробить HiPerGator 3 продуктивністю 700 петафлопс

Компанія розробить HiPerGator 3 продуктивністю 700 петафлопс

Університет Флориди і NVIDIA опублікували план створення найшвидшого в світі суперкомп'ютера для досліджень в області штучного інтелекту. Університет отримає суперкомп'ютер на початку 2021 року.

Це буде перша машина, побудована на архітектурі DGX SuperPOD. Суперкомп'ютер буде включати 140 систем DGX A100, кожна з яких містить 8 графічних процесорів A100 Tensor Core. Один графічний процесор підтримує 54 мільярди транзисторів, здатних забезпечити продуктивність в 5 петафлопс на одному вузлі, а також обробляти 1,5 ТБ даних в секунду.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

NVIDIA вкладе в проект $ 25 млн, стільки ж вніс випускник Університету Флориди і співзасновник компанії Кріс Малаховський. Решту $20 млн інвестує університет.

«Наш намір - стати першим в країні університетом штучного інтелекту», - заявив президент університету Флориди Кент Фукс.

Суперкомп'ютер дозволить почати застосування алгоритмів ШІ для вирішення завдань в найрізноманітніших сферах. Дослідники зможуть вивчати питання підвищення рівня моря, старіння населення, безпеки даних, медицини, міського транспорту, продовольчої безпеки.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?