1. Новини Закарпаття
  2. >

В Японії розробили додаток, що оцінює якість риби в суші

Программа оцінюватиме придатність риби

Программа оцінюватиме придатність риби

Японська мережа суші-ресторанів Kura Sushi впровадила в свою роботу додаток Tuna Scope, який за допомогою штучного інтелекту оцінює якість тунця. Його розробило місцеве рекламне агентство Dentsu Inc.

Алгоритм машинного навчання навчили на тисячах зображень поперечних зрізів хвоста тунця, м'яса та інших. Додаток оцінює тунця за 5-бальною шкалою на основі візуальних характеристик, таких як блиск і наявність жиру. Ці характеристики важливі, щоб визначити якість продукту і його смак.

Читайте на ГК:Жінка відрізала голову подрузі, а на її спадок планувала зробити ремонт (ФОТО)

Як стверджують в Dentsu, алгоритм вловив «незрозумілі нюанси майстерності з дослідження тунця», і в ході випробувань виставляв одну і ту ж оцінку поряд з покупцями-людьми в чотирьох випадках з п'яти.

Однак технологи і торговці трохи обережніші в оцінках. Кейко Ямамото, шеф-кухар з Лондона, заявила The Verge, що Tuna Scope можна використовувати виключно при зовнішніх оцінках тунця. Тобто, додаток, скоріше, підходить для базових оцінок якості.

Поки додаток використовує тільки одна мережа ресторанів, яка відноситься до категорії недорогих. Kura Sushi раніше також впровадила роботизовані посудомийні машини на виробництві, щоб зробити процес більш дешевим. Крім того, підприємство закуповує 70% риби для суші за кордоном і вирішило впровадити додаток, щоб убезпечити закупівельників в умовах пандемії.

Читайте на ГК:Фінансовий гороскоп на листопад 2022
Читайте на ГК:У МЗС Молдови відреагували на падіння уламків російської ракети
Читайте на ГК:Невдала атака окупантів: ворожа ракета впала в Молдові (ВІДЕО ФОТО)