1. Новини Закарпаття
  2. >

Марсохід отримав нову місію

«К'юріосіті» підніметься на гору Марса

«К'юріосіті» підніметься на гору Марса

Марсохід «К'юріосіті» приступив до нового завдання - йому належить піднятися по схилу гори Еоліда ще на 1,6 кілометри. До кінця серпня марсохід повинен виявитися на ділянці, багатій сульфатами.

Читайте на ГК:Міні-скульптурка Альфреда Нобеля у Стокгольмі: черговий шедевр художника-скульптора із Закарпаття (ФОТО)

Зразки, які «К'юріосіті» візьме в новій точці, дозволять вченим зрозуміти, як змінювався клімат планети протягом останніх трьох мільярдів років, оскільки при випаровуванні води формуються сульфати. Вчені вважають, що гора Еоліда висотою 5 кілометрів утворилася з осадових порід, і вивчення шарів дасть можливість пояснити, що відбувалося на Марсі.

«До кінця поїздки марсохід зможе піднятися на наступну ділянку марсіанської гори висотою 3 милі (5 км), яку він досліджує з 2014 року, в пошуках умов, які могли б підтримати давнє мікробне життя. Розташована в кратері Гейл, гора Еоліда складається з осадових шарів, які накопичувалися з плином часу. Кожен шар допомагає розповісти історію про те, як Марс перетворився з більш схожого на Землю - з озерами, струмками і густішою атмосферою - в майже безповітряну, морозну пустелю, якою він є сьогодні », - повідомляється на сайті NASA.

Читайте на ГК:"Роздяглася на пляжі": "гарячі" кадри дружини актора Венсана Касселя (ФОТО 18+)
Читайте на ГК:"Закриті магазини та комендантська година": від неділі Чехія переходить на п'ятий рівень PES
Читайте на ГК:Український "Щедрик" ще так не звучав. Привітання з висоти Кавказьких гір
загрузка...