1. Новини Закарпаття
  2. >

Марсохід отримав нову місію

«К'юріосіті» підніметься на гору Марса

«К'юріосіті» підніметься на гору Марса

Марсохід «К'юріосіті» приступив до нового завдання - йому належить піднятися по схилу гори Еоліда ще на 1,6 кілометри. До кінця серпня марсохід повинен виявитися на ділянці, багатій сульфатами.

Читайте на ГК:ISW назвав, від кого дуже залежний Путін

Зразки, які «К'юріосіті» візьме в новій точці, дозволять вченим зрозуміти, як змінювався клімат планети протягом останніх трьох мільярдів років, оскільки при випаровуванні води формуються сульфати. Вчені вважають, що гора Еоліда висотою 5 кілометрів утворилася з осадових порід, і вивчення шарів дасть можливість пояснити, що відбувалося на Марсі.

«До кінця поїздки марсохід зможе піднятися на наступну ділянку марсіанської гори висотою 3 милі (5 км), яку він досліджує з 2014 року, в пошуках умов, які могли б підтримати давнє мікробне життя. Розташована в кратері Гейл, гора Еоліда складається з осадових шарів, які накопичувалися з плином часу. Кожен шар допомагає розповісти історію про те, як Марс перетворився з більш схожого на Землю - з озерами, струмками і густішою атмосферою - в майже безповітряну, морозну пустелю, якою він є сьогодні », - повідомляється на сайті NASA.

Читайте на ГК:Трамп анонсував "дуже велику заяву"
Читайте на ГК:“Кліматичне пекло”: генсек ООН заявив, що наша планета наближається до переломного кліматичного моменту
Читайте на ГК:Відома модель похизувалася стрункою фігурою у спідньому (ВІДЕО)