1. Новини Закарпаття
  2. >

Microsoft представила алгоритм відновлення старих зображень

Система показала, що відтворене зображення може кардинально відрізнятися від оригіналу

Система показала, що відтворене зображення може кардинально відрізнятися від оригіналу

Дослідники з команди Microsoft AI представили новий алгоритм на ШІ, який може відновлювати старі зображення, але не допускає спотворень або втрати текстур. Він використовує метод глибокого навчання (Deep Learning).

Новий алгоритм створює для реальних зображень синтетичні фотопарb. Команда Microsoft Research навчила два варіаційних автокодери, які допомагають в цій роботі.

Читайте на ГК:"Більше не потрібна довідка про негативний ПЛР-тест": Болгарія знову змінила правила в’їзду для українських туристів

Алгоритм зчитує загальні дані для обох зображень пари, а потім знаходить різницю. Це можуть бути механічні пошкодження старого знімка, наприклад, плями пилу або подряпини. Він також зазначає дефекти знімка, в тому числі розмитість.

В роботі алгоритму вперше задіяли запропонований дослідниками параметр суперрозширення зображення (RefSR). Крім зображення з високою роздільною здатністю, яке є фотопара вхідного знімка, використовується нова мережа текстурних трансформерів. Відзначається, що ця нова методика перевершує найсучасніші методи відновлення старих фотографій.

Читайте на ГК:В’їзд у ЄС по безвізу заборонений: українців попереджають про нелегальних перевізників та заборону в’їзду у ЄС
Читайте на ГК:Маск заявив про загрозу для людства з боку ШІ
Читайте на ГК:Twitter знову блокуватиме небажаний контент