1. Новини Закарпаття
  2. >

В Америці поступово відмовляються від передбачення злочинів

Каліфорнійський Санта-Круз став першим американським містом, який заборонив поліцейську діяльність за передбаченням злочинів. На думку експертів з цифрових прав, аналогічні кроки можна очікувати по всій країні по всій країні.

«Пророцтво злочинів і розпізнавання осіб можуть бути упереджені по відношенню до кольорових людей, тому ми офіційно заборонили використання цих технологій в місті Санта-Круз», - заявив перший афроамериканський мер міста Джастін Каммінгс.

Читайте на ГК:Україна створила нову мережу постачання електроенергії – Зеленський

Міська адміністрація втрутиться в діяльність правоохоронних органів, щоб «допомогти усунути расизм в поліцейській діяльності», заявив мер на своїй сторінці в Facebook.

Передбачення злочинів методами машинного навчання використовується поліцією на всій території США протягом майже десяти років. Технологія спирається на алгоритми інтерпретації поліцейських записів, аналізу даних про арешти або умовно-дострокове звільнення, щоб направити співробітників на пошук рецидивістів або визначення місць, де може статися злочин.

Але критики кажуть, що це посилює расистські моделі поліцейської діяльності - райони з низьким доходом і етнічними меншинами історично надмірно патрулюються, тому дані показують, що вони є гарячими точками злочинності, що призводить до відправки туди ще більшого числа поліцейських.

Читайте на ГК:У Німеччині пожежник підпалив притулок для українських біженців: що відомо

«Як справедливо визнав Санта-Круз, передбачення злочинів і розпізнавання осіб - це небезпечні, расово упереджені технології, які ніколи не повинні використовуватися нашим урядом», - сказав Метт Кейглі, юрист правозахисної організації ACLU.

Санта-Круз і Лос-Анджелес почали тестувати технологію передбачення злочинів ще в 2011 році.

Раніше міська рада Бостона проголосував за заборону технології розпізнавання і відстеження осіб, що також вітали активісти за цифрові права.

Читайте на ГК:Не спрацювали гальма: Tesla влаштувала смертельну ДТП на великій швидкості /ФОТО
Читайте на ГК:Які зміни чекають на українців, що перебувають у Чехії
Читайте на ГК:В Італії єгиптянин жорстоко вбив 23-річну українку: в неї залишився син