1. Новини Закарпаття
  2. >

Google не може більше залишитись основним пошукачем на пристроях Apple

Google платить Apple близько 7-8 мільярдів доларів на рік, щоб залишатися основною пошуковою системою на пристроях компанії

Google платить Apple близько 7-8 мільярдів доларів на рік, щоб залишатися основною пошуковою системою на пристроях компанії

Договір між Apple і Alphabet Inc., за яким пошукова система Google стала пошуковою системою за замовчуванням у браузері Safari, створює «істотні перешкоди для входу на ринок і розширення частки» конкурентів-пошукачів, йдеться в звіті Управління по конкуренції і ринків Великобританії. Про це повідомляє інформагентство Reuters.

Apple отримала значну частину з 1,2 мільярда фунтів стерлінгів, які Google витратила, щоб залишитися пошуковою системою за замовчанням в браузерах на різних пристроях в Британії. Управління назвало конкурентами Google пошукові системи Microsoft Bing, Yahoo і DuckDuckGo.

Читайте на ГК:Був другом і соратником: в Росії помер заступник Путіна

Британський регулятор стверджує, що правоохоронні органи повинні вивчити варіанти вирішення «проблеми Apple-Google». Одним з таких варіантів антимонопольники називають можливість дати користувачам пристроїв Apple самим вибирати, яку пошукову систему встановити за замовчуванням. Крім того, пропонується обмежити монетизацію компанією вибору пошукової системи в Safari. Apple відзначила, що останній варіант буде найменш кращий, оскільки обмеження монетизації будуть дуже дорогими. Крім цього висловлювання, Apple, як і Google, ніяк не прокоментувала відомості про початок розслідування проти двох компаній у Великобританії.

Читайте на ГК:Доставляв воду тисячам людей: під храмом археологи виявили гігантський тунель

Safari протягом багатьох років використовує пошукову систему Google за замовчуванням, що робить пристрої Apple істотним джерелом доходу від мобільної реклами, пише The Verge. У 2014 році повідомлялося, що Google заплатила Apple 1 мільярд доларів за установку пошукача в якості основного, і з тих пір ця сума тільки збільшилася, вважають аналітики.

Читайте на ГК:Прессекретар президента Чехії одружився з українкою, яку прийняв як біженку
Читайте на ГК:Що віщують зірки: гороскоп на 9 листопада для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Зіткнення Землі з астероїдом не запобігти – прогноз NASA