1. Новини Закарпаття
  2. >

Google не може більше залишитись основним пошукачем на пристроях Apple

Google платить Apple близько 7-8 мільярдів доларів на рік, щоб залишатися основною пошуковою системою на пристроях компанії

Google платить Apple близько 7-8 мільярдів доларів на рік, щоб залишатися основною пошуковою системою на пристроях компанії

Договір між Apple і Alphabet Inc., за яким пошукова система Google стала пошуковою системою за замовчуванням у браузері Safari, створює «істотні перешкоди для входу на ринок і розширення частки» конкурентів-пошукачів, йдеться в звіті Управління по конкуренції і ринків Великобританії. Про це повідомляє інформагентство Reuters.

Apple отримала значну частину з 1,2 мільярда фунтів стерлінгів, які Google витратила, щоб залишитися пошуковою системою за замовчанням в браузерах на різних пристроях в Британії. Управління назвало конкурентами Google пошукові системи Microsoft Bing, Yahoo і DuckDuckGo.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Британський регулятор стверджує, що правоохоронні органи повинні вивчити варіанти вирішення «проблеми Apple-Google». Одним з таких варіантів антимонопольники називають можливість дати користувачам пристроїв Apple самим вибирати, яку пошукову систему встановити за замовчуванням. Крім того, пропонується обмежити монетизацію компанією вибору пошукової системи в Safari. Apple відзначила, що останній варіант буде найменш кращий, оскільки обмеження монетизації будуть дуже дорогими. Крім цього висловлювання, Apple, як і Google, ніяк не прокоментувала відомості про початок розслідування проти двох компаній у Великобританії.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот

Safari протягом багатьох років використовує пошукову систему Google за замовчуванням, що робить пристрої Apple істотним джерелом доходу від мобільної реклами, пише The Verge. У 2014 році повідомлялося, що Google заплатила Apple 1 мільярд доларів за установку пошукача в якості основного, і з тих пір ця сума тільки збільшилася, вважають аналітики.

Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?
Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі