1. Новини Закарпаття
  2. >

Розробники заявляють, що VR псує зір

Виробники пристроїв віртуальної і доповненої реальностей також намагаються знайти рішення для поліпшення зору.

Виробники пристроїв віртуальної і доповненої реальностей також намагаються знайти рішення для поліпшення зору.

Розробник додатків та ігор віртуальної реальності Денні Біттман поскаржився в твіттері, що часте використання VR-шолома могло негативно вплинути на його зір, через що йому довелося відвідати офтальмолога. За його словами, йому діагностували «проблему конвергенції очей, яка діє, як дислексія» - точний діагноз розробник не називає, однак, імовірно, мова йде про прогресуючий астигматизм.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Біттман заявив, що проблеми із зором викликані щоденним використанням шоломів віртуальної реальності тривалістю до шести годин в день. Лікар прописав розробнику носити окуляри, які повинні допомогти - Біттман описує їх як окуляри з лінзами, в яких є ділянки для розрізнення об'єктів на близькій і далекій відстані. За словами розробника, йому знадобилася допомога офтальмолога вперше за три роки.

Біттман - не перший користувач шоломів віртуальної реальності, що скаржиться на проблеми із зором, пише BBC. Так, в інструкції до пристроїв Oculus виробник відзначає, що в середньому кожен четвертий може відчувати запаморочення, судоми і посмикування очних м'язів. Всім, хто відчуває такі симптоми, Oculus рекомендує відмовитися від використання девайсу і звернути за допомогою до лікарів.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот

Лікарі стверджують, що використання пристроїв віртуальної реальності дійсно може чинити негативний вплив на зір і викликати підвищену стомлюваність очей. Проте, Американська Асоціація оптометристів заявляла, що можливість придбання незворотних ушкоджень зору не доведена.

Виробники пристроїв віртуальної і доповненої реальностей також намагаються знайти рішення для поліпшення зору. Так, в березні британський стартап GiveVision разом з Sony анонсував вже друге покоління VR-окулярів SightPlus 2 - вони призначені для відновлення зору людей, проектуючи відео реального світу на робочу частину сітківки ока.

Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?
Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі