1. Новини Закарпаття
  2. >

Розроблено роборуку, яка здатна пробити стіну

Дослідники з Шербрукського університету в Канаді виготовили роборуку з гідравлічним двигуном, яка може збирати предмети, подавати інструменти, грати в бадмінтон і здатна пробити стіну з гіпсокартону.

Дослідники з Шербрукського університету в Канаді виготовили роборуку з гідравлічним двигуном, яка може збирати предмети, подавати інструменти, грати в бадмінтон і здатна пробити стіну з гіпсокартону.

В руки, створеної канадськими вченими, три сегменти, які приводяться в рух гідравлікою. За допомогою троса рука приєднується до жилету людини. Рука розташовується в районі нижньої частини живота, де знаходиться центр ваги тіла, що дозволяє згладити інерцію від її рухів.

Рука здатна піднімати до 5 кг, максимальна швидкість її руху дорівнює 3,4 м / с. Як пише IEEE Spectrum, пристрій важить трохи більше 4 кг - приблизно стільки ж, скільки справжня людська рука, проте її потужність набагато вища. Якщо багато сучасних роботизованих рук можуть виконувати відносно прості завдання - захоплювати і тримати об'єкти - то руку, виготовлену канадськими вченими, можна запрограмувати на більшу кількість завдань.

Читайте на ГК:Масштабна трагедія у Марокко: потужний землетрус забрав не одне життя

«Руку можна використовувати в якості помічника, що дозволить підвищити продуктивність праці. Вона може виконувати ту ж задачу, що і користувач, або інші завдання паралельно його діям », - пояснюють автори розробки.

Рука, зазначає Кетрін Верона, безпечна як для користувача, так і для оточуючих. Вона не може спалахнути і має низьку інерцією, що дозволяє швидко припинити рух, якщо є небезпека нашкодити комусь. Проте, поки не йде мова про те, щоб зробити її повністю автономною.

Читайте на ГК:Не видасть чоловіків, які втекли з України: одна з країн проти екстрадиції українців призовного віку

Зараз Верона і її колеги хочуть навчити руку утримувати стакан з рідиною.

«Нас надихнуло відео з « пивним трюком» на YouTube. Насправді відео фейк, але ми хочемо зробити це по-справжньому. Для цього потрібно, щоб рука реагувала на рухи стегон в реальному часі для стабілізації свого становища. Ми працюємо над цим!"

Читайте на ГК:«Велика частина» його корпусу пішла під воду: акули атакували російське судно
Читайте на ГК:Нічна атака РФ: сусіди румуни публікують відеокадри вибухів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Чисельність вовчих зграй стала реальною загрозою: природоохоронний статус вовків можуть змінити