1. Новини Закарпаття
  2. >

IMB вважає розпізнавання обличчя порушенням прав людини

Компанія IBM відмовилася від розробки, дослідження або продажу програмного забезпечення технології розпізнавання осіб

Компанія IBM відмовилася від розробки, дослідження або продажу програмного забезпечення технології розпізнавання осіб

Про це заявив генеральний директор IBM Арвінд Крішна. У компанії вважають, що ця технологія може застосовуватися недобросовісно і порушує принцип свободи людини.

«IBM рішуче виступає проти використання будь-яких технологій розпізнавання осіб, пропонованих іншими постачальниками, оскільки вони можуть бути використані для масового спостереження, расової дискримінації і привести до порушення основних прав і свобод людини. Це не відповідає цінностям компанії і принципам довіри і прозорості», - йдеться в листі генерального директора.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

За словами Крішни, штучний інтелект дійсно може допомогти правоохоронним органам забезпечувати безпеку в соціумі. При цьому постачальники і користувачі технологій розпізнавання осіб несуть спільну відповідальність за неупередженість систем і алгоритмів. Компанія закликала США до загальнонаціонального діалогу на тему того, чи варто взагалі використовувати розпізнавання осіб в роботі поліції та інших правоохоронних органів і який може бути порядок їх залучення.

IBM прийняла рішення відмовитися від бізнесу на тлі критики технологій розпізнавання осіб, заснованої на можливих расовиї та гендерних упереджень, які можуть виникнути через їх використання.

За даними телекомпанії CNBC, технологія все одно не принесла значних доходів IBM - ТехноГігант зараз більше зосереджений на розвитку хмарних сервісів, намагаючись наздогнати в цій сфері лідерів ринку, Amazon і Microsoft.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?