1. Новини Закарпаття
  2. >

Дослідники навчили робота готувати омлет

Робот може оптимізувати процес приготування омлетів, орієнтуючись на реакцію людей.

Робот може оптимізувати процес приготування омлетів, орієнтуючись на реакцію людей.

Вчені з Кембриджського університету в Англії створили OmeletteBot - робота, чиєю єдиною задачею є приготування омлету.

Сучасні кулінарні роботи, в основному, запрограмовані на проходження певного рецепту, а не на приготування страви, яку бажає отримати користувач. Це не завжди одне і те ж, так як в кулінарії велике значення має адаптація рецепта до індивідуального смаку споживача.

Читайте на ГК:Гастарбайтерів-українців за порушення режиму самоізоляції хочуть покарати до 9600 євро

Щоб робот-кухар міг порадувати користувача улюбленою стравою, йому потрібно спершу отримати зворотній зв'язок, зрозуміти, що вона означає, а потім адаптувати свій рецепт або техніку для досягнення бажаного результату. Основною проблемою, з якою зіткнулися автори розробки, виявилася суб'єктивність людського смаку. Люди-дегустатори не дуже добре дають абсолютні оцінки тої чи іншої страви.

«Приготування їжі - дуже цікава сфера робототехніки, оскільки люди не можуть дати абсолютно об'єктивну оцінку, коли мова заходить про їжу. Яким чином ми, вчені, можемо оцінити, чи добре робот приготував їжу? » - зазначає керівник дослідження Фумія Иида.

Читайте на ГК:Пішов з життя винахідник компʼютерної миші

Дослідникам необхідно було оптимізувати приготування омлету з кількома різними показниками: смак, зовнішній вигляд і текстура. Роботу можна задати безліч інших параметрів, які він може регулювати, наприклад, кількість солі і перцю, час збивання яєць і час смаження.

Дослідники вибрали омлети за їх простоту і популярність, проте не планують зупинятися тільки на цій страві.

Читайте на ГК:Для чого Microsoft поглине ТікТок?
Читайте на ГК:Ubisoft представили нову технологію
Читайте на ГК:"Продемонструвала напівоголені груди": Кайлі Дженнер у відвертому вбранні позувала для Vogue (ФОТО, ВІДЕО)