1. Новини Закарпаття
  2. >

Підписано новий контракт між Пентагоном і SpaceX

Ні SpaceX, ні Пентагон ніяк не прокоментували інформацію про угоду.

Ні SpaceX, ні Пентагон ніяк не прокоментували інформацію про угоду.

Армія США буде експериментувати з використанням широкосмугового зв'язку Starlink для передачі даних по військовим мережам. Угода про спільні дослідження і розробки (CRADA), підписана з SpaceX 20 травня, дає Пентагону три роки на тестування.

За проектом буде спостерігати Центр C5ISR Командування з розвитку бойових можливостей, що базується на Абердинському випробувальному полігоні в Меріленді.

«CRADA зазвичай використовуються військовими для оцінки технологій і послуг приватного сектора, перш ніж армія бере на себе зобов'язання купувати їх», - йдеться в матеріалі SpaceNews.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Армія отримає можливість оцінити продуктивність інтернет-служби на низькій навколоземній орбіті [LEO] Starlink при підключенні до військових систем. При цьому в Пентагоні визначать, яке наземне обладнання і який обсяг роботи знадобиться для інтеграції Starlink.

Джозеф Уелч, заступник виконавчого директора програми по тактиці командування, управління і зв'язку, підтверджував минулої осені, що армія намагається задовольнити зростаючий попит на зв'язок в цій області. Він також порівнював діючу систему з «соломинкою для содової».

Передумови для передачі Starlink Пентагону вже були. У жовтні 2019 року президент і головний виконавчий директор SpaceX Гвінн Шотвелл заявила, що армію також розглядають як потенційного клієнта. «Ми говоримо з армією про Starlink і Starship», - відзначала вона.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?