1. Новини Закарпаття
  2. >

Колишній працівник Apple звинувачує компанію в прослуховуванні користувачів через Siri

Чому Siri продовжує записувати запити користувачів?

Чому Siri продовжує записувати запити користувачів?

Екс-підрядник компанії Apple Тома ле Бонньек виступив з публічною заявою, в якій звинуватив виробника смартфонів в тому, що він не поніс ніяких покарань за незаконне прослуховування власників iPhone, а Siri продовжує записувати запити користувачів. Лист опублікувало видання The Register.

За словами ле Бонньека, Apple продовжує ігнорувати і порушувати фундаментальні права користувачів і незаконно збирає величезні обсяги даних. Він зазначив, що надзвичайно стурбований тим, що в Євросоюзі практично всі технологічні компанії прослуховують громадян, хоча в ЄС прийнятий один із найсуворіших законів щодо захисту даних в світі. «Прийняти закон недостатньо: його потрібно застосовувати щодо порушників конфіденційності», - написав екс-підрядник Apple.

Читайте на ГК:Відео дня: ведмедиця і ведмежа відібрали у дітей м'яч, щоб самим пограти в футбол (ВІДЕО)

У липні 2019 року ле Бонньек, тоді побажав залишитися анонімним, розповів The Guardian про те, що компанія з Купертіно наймала співробітників, які прослуховували розмови користувачів iPhone з голосовим помічником - нібито метою цього було поліпшення якості роботи Siri. В ході цих прослуховувань компанія отримала конфіденційні медичні дані, відомості про збут і продажу наркотиків, а також аудіозаписи, зроблені в моменти, коли власники смартфонів займалися сексом. Пізніше з'ясувалося, що в політиці приватності компанії дійсно, хоч і туманно, але описувалося, що Apple може записувати розмови з Siri для поліпшення якості помічника, проте компанія не повідомляла користувачам, що їхні запити будуть слухати і обробляти живі співробітники, а не штучний інтелект.

Читайте на ГК:Вчителька кинула роботу і розбагатіла на відвертих фото (ФОТО)

Ле Бонньек заявив, що компанія «діє в "сірій зоні" як закону, так і моралі» вже протягом кількох років. Apple підтвердила, що практика прослуховування розмов з Siri, проте частка запитів, які потрапляють до співробітників, вельми невелика - менше 1%. В результаті скандалу компанія вирішила призупинити програму контролю якості Siri живими людьми.

Читайте на ГК:SpaceX Ілона Маска відправила в космос перших туристів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Єднання з природою": модель голяка прогулялася на природі (ФОТО)
Читайте на ГК:"Від 5 до 10 сантиметрів": в мережі показали відео вересневого снігу (ВІДЕО)
загрузка...