1. Новини Закарпаття
  2. >

Суперкомпʼютери в університетах Європи взламали для збагачення криптовалютою

Минулого тижня системи безпеки суперкомп'ютерів у багатьох установах в Європі зареєстровано спроби атак.

Минулого тижня системи безпеки суперкомп'ютерів у багатьох установах в Європі зареєстровано спроби атак.

Про інциденти повідомили університети і обчислювальні центри в Великобританії, Німеччині і Швейцарії, крім того, за чутками, також був атакований обчислювальний центр в Іспанії.

Зловмисники заразили суперкомп'ютери шкідливим ПЗ для майнінгу криптовалюти. В результаті в кластери довелося призупинити, щоб фахівці з інформаційної безпеки могли розслідувати події.

Читайте на ГК:Трапилась жахлива пожежа: 10 людей згоріло живцем /ВІДЕО, ПОДРОБИЦІ

Перше повідомлення про атаку надійшло в понеділок з Единбурзького університету, в якому працює суперкомп'ютер ARCHER. Університет повідомив про «порушення безпеки на вузлах входу в ARCHER», закрив систему суперкомп'ютера і скинув дані SSH для запобігання подальших вторгнень. BwHPC, організація, яка організовує дослідницькі проекти на суперкомп'ютерах в регіоні Баден-Вюртемберг в Німеччині, також оголосила в понеділок, що їй довелося закрити п'ять обчислювальних кластерів через впровадження шкідливого ПЗ. Зловмисники атакували суперкомп'ютер Hawk в Центрі високопродуктивних обчислень (HLRS) в Штутгартському університеті; кластери bwUniCluster 2.0 і ForHLR II в Технологічному інституті Карлсруе; суперкомп'ютер bwForCluster JUSTUS в Ульмському університеті; суперкомп'ютер bwForCluster BinAC в Тюбінгенському університеті.

Повідомлення про атаки продовжували надходити в середу. У цей день фахівець з інформаційної безпеки Фелікс фон Лейтнера заявив в своєму блозі, що роботу суперкомп'ютера, розташованого в Барселоні, також довелося призупинити.

Читайте на ГК:Лукашенко може постати перед трибуналом: у Європарламенті зробили гучну заяву

«В даний час ми розслідуємо незаконний доступ до центру. Наші інженери активно працюють над тим, щоб відновити роботу систем якомога швидше і звести до мінімуму наслідки для наших користувачів », - заявив директор CSCS Томас Шультесс.

Ці атаки - не перший випадок спроби встановлення програмного забезпечення для майнінгу криптовалюти на суперкомп'ютерах. Зокрема, в лютому 2018 року троє співробітників Російського федерального ядерного центру були затримані за спробу використання обчислювальних потужностей суперкомп'ютера центру для майнінгу криптовалюти.

Читайте на ГК:Що віщують зірки: гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вогняний молодик 24 листопада: що не можна роботи, щоб не накликати біду
Читайте на ГК:Таке нечасто побачиш: чоловік спіймав гігантську "золоту" рибку (ФОТО, ВІДЕО)