1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Вчені спробували зрозуміти, як собаки сприймають роботів - як людей або просто як джерело шуму.

64

Дослідники з Лабораторії соціальної робототехніки Єльського університету представили доповідь про те, як собаки реагують на команди роботів.

Вчені спробували зрозуміти, як собаки сприймають роботів - як людей або просто як джерело шуму.

«У міру того як особисті соціальні роботи зустрічаються все частіше, необхідність розробки ПЗ для таких роботів, яке враховувало б наявність домашніх тварин, стає все більш очевидною. Однак невідомо, чи будуть собаки взаємодіяти з соціальним роботом», - вказують вчені в статті, яка описує проект.

Для початку вчені змоделювали три різних ситуації взаємодії собак з їх господарями.

Після цього дослідники перевірили, як собаки реагують на сигнали, які їм подає робот PeopleBot в двох варіантах - коли робот демонстрував поведінку, подібну до людської, або не проявляв ніякої соціального поведінки. Спочатку собака спостерігала, як робот спілкувався з господарем протягом декількох хвилин. Потім робот пригощав собаку.

Крім того, дослідники протестували, як собаки спілкуються з роботом Нао - маленьким людиноподібним роботом, створеним для взаємодії з людьми. Він може ходити, танцювати, говорити і розпізнавати обличчя і предмети. Результати експериментів показали, що собаки звертають увагу на робота значно більше, ніж на голос з динаміка. Зокрема, вони частіше виконують команду «сидіти».

Мета дослідників полягала в тому, щоб з'ясувати, чи можуть собаки взагалі реагувати на соціального робота. Вчені відзначають, що експерименти проводилися в свого роду ідеальних умовах: до випробувань господарі собак взаємодіяли з роботом, розмовляли з ним і встановлювали зоровий контакт. Це допомагало їх вихованцям сприймати роботів як дружній об'єкт, знижувало тривогу, одночасно привертаючи увагу собак до робота. Дослідникам, проте, поки не зовсім ясно, на що саме реагують собаки. Один з авторів експерименту Мейін Цинь виділила деякі ключові відмінності між роботом і динаміком, які могли викликати бажані поведінкові реакції. Робот - реальний, а голосу з динаміка немає. Також робот подає візуальні і звукові сигнали, а динамік - тільки звукові.

Цинь також уточнила, що на сприйняття робота собаками може впливати його «олюдненість» та інші характеристики, включаючи, наприклад, запах.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber