1. Новини Закарпаття
  2. >

NVIDIA представила новий GPU

NVIDIA днями продемонструвала графічні процесори з архітектурою Ampere

NVIDIA днями продемонструвала графічні процесори з архітектурою Ampere

Вони призначені для дата-центрів, здатні виконувати наукові розрахунки і обробляти великі дані.

Презентація пройшла незвичайним чином. Директор компанії Дженсен Хуанг вийняв cистему DGX A100 з духовки у себе на кухні.

«Це наш найкращий графічний процесор для дата-центрів, і він увібрав майже десять років нашого досвіду», - зазначив Хуанг пізніше вже на прес-конференції.

У GА100 понад 54 млрд транзисторів. GPU GA100 містить 8192 ядра CUDA і 512 тензорних ядер третього покоління, а також шість модулів пам'яті HBM2 з шиною пам'яті розрядністю в 6144 біта. Випускається по 7-нм технології компанією TSMC.

Читайте на ГК:Був другом і соратником: в Росії помер заступник Путіна

У новій станції DGX A100 AI вісім таких процесорів об'єднають в один. Загальна продуктивність системи становитиме 5 петафлопс. Вона буде мати 320 ГБ відеопам'яті з пропускною спроможністю 12,4 Тбіт / с.

В GPU включили TensorFloat-32 - новий режим для обробки математичних матриць, також званий тензорними операціями, який використовується в основі AI і деяких додатків HPC. Комбінація TF32 з структурованою розрідженістю дозволяє підвищити продуктивність процесорів в порівнянні з GPU Volta в 20 разів.

Пікова продуктивність прискорювача становить 19,5 TFLOPS (FP32) або 9,7 TFLOPS (FP64).

Читайте на ГК:Доставляв воду тисячам людей: під храмом археологи виявили гігантський тунель

Серійне виробництво DGX A100 вже стартувало. У числі замовників виявилася Аргонська національної лабораторія США, яка планує задіяти систему в дослідженнях коронавірусу.

Початкова ціна обчислювальної станції становить $ 199 000.

Nvidia показала також кластер з 140 DGX A100 під назвою DGX SuperPod. Він має продуктивність 700 петафлопс. Завдяки поєднанню з серверними адаптерами Mellanox HDR 200Gbps InfiniBand interconnects компанії вдалося отримати власний суперкомп'ютер. Його можна задіяти в дослідженнях геному і розробці говорять ШІ.

При цьому ніяких офіційних даних про терміни доступності ігрових відеокарт з архітектурою Ampere немає.

Читайте на ГК:Прессекретар президента Чехії одружився з українкою, яку прийняв як біженку
Читайте на ГК:Що віщують зірки: гороскоп на 9 листопада для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Зіткнення Землі з астероїдом не запобігти – прогноз NASA