1. Новини Закарпаття
  2. >

Фахівці планують дослідити вплив домашньої електроніки на людину

Команда вважає, що за допомогою даних про те, як і коли користувачі управляють домашньою електронікою - від мікрохвильових печей до фенів - вчені зможуть вивчати звички здоров'я користувачів

Команда вважає, що за допомогою даних про те, як і коли користувачі управляють домашньою електронікою - від мікрохвильових печей до фенів - вчені зможуть вивчати звички здоров'я користувачів

Дослідники з Лабораторії комп'ютерних наук і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (CSAIL) створили бездротову систему, яка збирає інформацію про те, як люди використовують електронні прилади в своїх будинках. Команда вважає, що за допомогою даних про те, як і коли користувачі управляють домашньою електронікою - від мікрохвильових печей до фенів - вчені зможуть вивчати звички здоров'я користувачів, відстежувати благополуччя літніх людей, заохочувати економію електроенергії і навіть допомагати страховим компаніям оцінювати ризики.

Читайте на ГК:Міжнародний рекорд: вилучено понад 32 тонни “шишок” марихуани (ВІДЕО)

Система, яку розробники назвали Sapple, використовує інтелектуальний лічильник електроенергії і бездротовий настінний пристрій, який визначає, де знаходиться людина. CSAIL вже використовувала цей же пристрій для дистанційного моніторингу пацієнтів з COVID-19. Датчики живлять модель машинного навчання, яка визначає, де і коли використовується конкретний прилад.

Як пише Engadget, поки неясно, яким чином така система моніторингу буде пов'язана з реальними даними про здоров'я або поведінку користувачів.

Читайте на ГК:Річка і оголене тіло: Демі Роуз потішила фанатів еротичною фотосесією (ФОТО 18+)

«Ця система використовує дані пасивного зондування і не вимагає, щоб люди міняли свій спосіб життя, - вказує аспірант Массачусетського технологічного інституту Чен-Юй Хсу, провідний автор статті про Sapple. - У системи великий потенціал для підвищення енергоефективності. Крім того, вона дозволить нам краще розуміти повсякденну діяльність літніх людей, що живуть на самоті, і дасть більше інформації про поведінку користувачів для подальшої розробки розумних пристроїв ».

Як підкреслює Engadget, новий проект МТІ може зіткнутися з проблемами конфіденційності, тому що цей підхід викликає питання щодо того, чи захочуть користувачі, щоб за ними стежили в їх власних будинках.

Читайте на ГК:Науковці пояснили, чому для дорослих так швидко летить час
Читайте на ГК:У Росії бунтують військові: експерт розповів у чому причина незадоволення (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Землі вирує магнітна буря: названо всі небезпечні дати