1. Новини Закарпаття
  2. >

Майже $100 мільйонів заплатить NASA за місце для свого астронавта на «Союзі»

НАСА домовилося з «Роскосмосом» про покупку одного місця на кораблі «Союз», який буде запущений до МКС восени 2020 року , повідомляється на сайті агентства. Якщо програма власних комерційних запусків

НАСА домовилося з «Роскосмосом» про покупку одного місця на кораблі «Союз», який буде запущений до МКС восени 2020 року
, повідомляється на сайті агентства. Якщо програма власних комерційних запусків

«Роскосмос» підтвердила РБК укладення договору з НАСА. Суму контракту держкорпорація розкривати не стала. За словами офіційного представника американського космічного агентства Стефані Шірхольц, НАСА заплатить за місце для свого астронавта на «Союзі» більше $90,25 мільйонів доларів.

У НАСА пояснили, що американські компанії, які беруть участь в програмі власних запусків, не відповіли на запит відомства про можливість відправити астронавтів у космос цього року. Однак в повідомленні агентства наголошується, що Boeing і SpaceX зараз проводять фінальні тестування систем запуску, завдяки чому перший комерційний політ запланований на 27 травня в рамках місії SpaceX Demo-2.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Минулого року США запитували у Росії місця на «Союзах» для відправки астронавтів до МКС. Тоді НАСА уточнює, що місця також можуть знадобитися в 2020 і 2021 роках через можливі затримки програми власних комерційних запусків, стверджував у листі Дмитру Рогозіну глава агентства Джим Брайденстайн. Рогозін пояснював, що в такому разі Росії доведеться скорочувати свої екіпажі, щоб відправити в космос американців.

Запланований на 27 травня запуск повинен стати першим з 2011 року в США після закінчення програми «Спейс Шаттл». До МКС відправлять двох астронавтів - Дагласа Харлі і Роберт Бенке - на кораблі Crew Dragon за допомогою важкої ракети-носія Falcon 9 виробництва SpaceX. До цього ж США доводилося купувати місця на російських «Союзах» - всього з 2006 року Росії заплатили майже $4 мільярди, а на МКС відправили 70 астронавтів.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?