1. Новини Закарпаття
  2. >

В Нідерладнах відбудеться Євробачення для штучного інтелекту

У Нідерландах вперше відбудеться музичний конкурс AI Song Contest, в ході якого експерти оцінюватимуть музику, створену з використанням штучного інтелекту

У Нідерландах вперше відбудеться музичний конкурс AI Song Contest, в ході якого експерти оцінюватимуть музику, створену з використанням штучного інтелекту

Конкурс організований голландською телекомпанією VPRO і проходить за підтримки організаторів Євробачення.

AI Song Contest зібрав 13 учасників - 12 команд з країн Європи (Швеція, Бельгія, Великобританія, Франція, Німеччина, Швейцарія і Нідерланди) і одну з Австралії. Європейський мовний союз, організатор Євробачення, підтримав конкурс для ШІ і виступить в якості спостерігача за голосуванням.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Одним з учасників конкурсу стала команда голландських вчених Can AI Kick It з композицією Abuss. Дослідники навчили штучний інтелект на мелодіях і ритмах більше двохсот успішних творів, що звучали коли-небудь на Євробаченні. На основі цих композицій система змогла написати свою музику в новому стилі, який команда назвала Eurovision Technofear. Щоб у пісні був текст, вчені додатково використовували окремий ШІ, навчений на коментарях і листуваннях з форуму Reddit. В результаті Abuss може похвалитися провокаційними рядками «вбий уряд, вбий систему». Як стверджує Джейн Спікеверт, учасниця Can AI Kick It, команда не підтримує зміст тексту. Однак, пише Engadget, дослідники вирішили залишити його без змін, щоб показати небезпеку застосування ШІ навіть у відносно безпечному середовищі музичного стилю «європоп».

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот

Ще одна пісня в конкурсі під назвою I'll Marry You, Punk Come представлена командою Dadabots x Portrait XO з Німеччини. Для її створення дослідники використовували сім нейронних мереж. Вийшов музичний твір, який поєднує в собі фрагменти співу а капела 1950-х років, дез-метал і уривки канонів Баха.

Оцінювати конкурсантів AI Song Contest будуть глядачі за допомогою онлайн-голосування, а також експертне журі, до складу якого увійшли Вінсент Купс, композитор і співробітник одного з найбільших комерційних телеканалів Нідерландів, Анна Хуанг, член дослідницького проекту Google Magenta, і Ед Ньютон-Рекс, співробітник ByteDance і засновник стартапу Jukedeck. Експерти оцінюватимуть те, наскільки вдало команди використовували машинне навчання і змогли творчо застосувати алгоритми.

Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?
Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі