1. Новини Закарпаття
  2. >

США разом з декількома країнами планує видобуток ресурсів на Місяці

Згідно з планами, договір отримає назву Artemis Accords ( «Угоди Артеміди»)

Згідно з планами, договір отримає назву Artemis Accords ( «Угоди Артеміди»)

Адміністрація президента США Дональда Трампа розробляє новий проект угоди з ЄС, Канадою, Японією і ОАЕ з видобутку ресурсів на Місяці, повідомляє Reuters. Росію не включили в число потенційних партнерів через «загрозливі» дії російських супутників.

Згідно з планами, договір отримає назву Artemis Accords ( «Угоди Артеміди»). У ньому передбачається створити «зони безпеки» навколо майбутніх баз на супутнику, які будуть покликані запобігти збитку чи втручання з боку країн-конкурентів і компаній, що працюють разом з державами-учасниками на Місяці.

Читайте на ГК:Відео дня: ведмедиця і ведмежа відібрали у дітей м'яч, щоб самим пограти в футбол (ВІДЕО)

Поки союзники США не ознайомилися з проектом договору; в найближчі тижні адміністрація Трампа планує показати його ряду держав, серед яких країни ЄС, Японія, Канада і ОАЕ. Росія на даний момент не розглядається як потенційний партнер - в тому числі з-за позицій Пентагону. У відомстві вважають, що РФ проводить «загрозливі» маневри супутників, через що виступає проти включення країни в договір. У 2019 Дональд Трамп заявив про відправлення «за всяку ціну» американців на Місяць - НАСА на це він дав п'ять років. Агентство представило космічну програму «Артеміда» (Artemis); згідно ній, всього буде 10 запусків, четвертий з яких стане першим пілотованим в жовтні 2024 року.

У квітні 2020 року Трамп підписав розпорядження, що визначає політику США по експлуатації позаземних ресурсів. У ньому, зокрема, дозволяється використовувати ресурси Місяця в комерційних цілях. Крім того, в квітні стало відомо про намір НАСА використовувати кратер на зворотному боці супутника для установки гігантського телескопу, метою якого буде пошук екзопланет земного типу.

Читайте на ГК:Вчителька кинула роботу і розбагатіла на відвертих фото (ФОТО)
Читайте на ГК:SpaceX Ілона Маска відправила в космос перших туристів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Єднання з природою": модель голяка прогулялася на природі (ФОТО)
загрузка...