1. Новини Закарпаття
  2. >

Команда дослідників Університету Карнегі-Меллона придумала, як можна відстежувати активність водіїв за кермом

Дослідники описали алгоритм, який дозволить використовувати передню і задню камери смартфона, щоб визначити, чи відволікається людина за кермом на свій телефон.

Дослідники описали алгоритм, який дозволить використовувати передню і задню камери смартфона, щоб визначити, чи  відволікається людина за кермом на свій телефон.

Програмне рішення визначає, де саме в салоні сидить користувач. Якщо він знаходиться в водійському кріслі, то камери можуть фіксувати, куди спрямований погляд керуючого транспортним засобом.

У тесті з участю 16 різних автомобілів і 33 користувачів дослідникам вдалося досягти точності в 94%, якщо людина тримає телефон у руці, і 92,2% - якщо смартфон знаходився в док-станції.

Не виключено, що в майбутньому в смартфони зможуть включати подібну функцію відстеження, щоб додатки могли визначати, який набір дій повинен бути доступний для водія, а який потрібно блокувати на час руху.

В Австралії вже почали використовувати систему відеофіксації і обробки даних за допомогою ШІ. Він аналізує картинку в салоні автомобіля і визначає, чи використовує водій мобільні пристрої. За півроку тестування система виявила майже 100 тисяч фактів використання різних гаджетів за кермом. Причому, в деяких випадках водії використовували одночасно смартфон і планшет.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву
Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка