1. Новини Закарпаття
  2. >

Розроблено датчик-пластир, який діагностує симптоми коронавірусу

Пристрій зможе розпізнавати ранні ознаки коронавирусной інфекції COVID-19.

Пристрій зможе розпізнавати ранні ознаки коронавирусной інфекції COVID-19.

Вчені з Північно-Західного університету Чикаго розробили датчик у вигляді лейкопластиру, який кріпиться на горло і виявляє кашель і проблеми з диханням, пише Cnet.

Датчик прикріплюють до тіла трохи нижче гортані, де повітряний потік при диханні проходить найближче до поверхні шкіри і де найчастіше виконується трахеостомія в разі проблем з диханням. Пристрій розроблений на основі аналогічних датчиків для моніторингу мови і ковтання у хворих, видужуючих від інсульту, проте в ньому не використовується мікрофон.

Читайте на ГК:"Гола" фотосесія Белли Хадід (ФОТО 18+)

За словами директора Центру біоінтегрованної електроніки Північно-Західного університету професора Джона Роджерса, при використанні мікрофону виникають проблеми, пов'язані з навколишнім шумом, а також порушенням конфіденційності. Тому в датчику використаний тривісний акселерометр для вимірювання руху поверхні шкіри, а принцип його роботи схожий з цифровим стетоскопом - шуми в дихальних шляхах реєструються на основі вібрацій і коливань. Крім того, датчик-пластир визначає частоту серцевих скорочень і температуру тіла.

Вчені планують також додати в пристрій датчик перфузії кисню в крові, оскільки, згідно з останніми даними, низький рівень кисню може вказувати на перші ознаки появи COVID-19.

Читайте на ГК:"Більше не потрібна довідка про негативний ПЛР-тест": Болгарія знову змінила правила в’їзду для українських туристів
Читайте на ГК:В’їзд у ЄС по безвізу заборонений: українців попереджають про нелегальних перевізників та заборону в’їзду у ЄС
Читайте на ГК:Маск заявив про загрозу для людства з боку ШІ