1. Новини Закарпаття
  2. >

Компанія Google вперше випробувала свій штучний інтелект, створений для діагностики захворювань, в реальних умовах в лікарнях Таїланду

Відгуки про роботу алгоритму в клінічних умовах виявилися не повністю позитивними.

Відгуки про роботу алгоритму в клінічних умовах виявилися не повністю позитивними.

Підрозділ корпорації Google Health повідомило, що система показала відмінні результати в ході експериментів, однак відгуки про роботу алгоритму в клінічних умовах виявилися не повністю позитивними.

Міністерство охорони здоров'я Таїланду зажадало від медиків перевіряти 60% людей, які страждають на діабет, на наявність діабетичної ретинопатії, яка може викликати сліпоту, якщо її не діагностувати на ранній стадії. Через те, серед близько 4,5 млн пацієнтів є тільки 200 фахівців, здатних поставити діагноз, клінікам непросто виконати вимогу. Щоб побачити, чи може ШІ допомогти, Google оснастила 11 клінік по всій країні системою глибокого навчання, яка здатна розпізнавати ознаки захворювань очей у пацієнтів з діабетом.

Читайте на ГК:Дуейн Джонсон подарував старому другові автомобіль

У лікарнях Таїланду медсестри фотографують очі пацієнтів під час оглядів і відправляють знімки фахівцям. Цей процес може зайняти тижні. ШІ, розроблений Google Health, може виявляти ознаки діабетичної ретинопатії на знімках очей з точністю понад 90% і видає результат менш ніж за 10 хвилин, заявляють в Google. Однак точність роботи системи в лабораторних умовах відрізняється від реальної.

Крім цього, оскільки системі доводилося завантажувати зображення в хмару для обробки, неполадки з інтернет-з'єднанням в декількох клініках також викликали затримки.

«Деякі пацієнти чекали чекали результатів обробки знімків з 6 години ранку, і до 8 години ми змогли обстежити тільки 10 пацієнтів», - скаржаться медсестри однієї з клінік.

Зараз команда Google Health намагається поліпшити процес діагностики. Зокрема, фахівці намагаються переналаштувати модель для кращої обробки недосконалих зображень.

Читайте на ГК:Подруга чемпіона Формули-1, ексмодель Playboy знялася повністю оголеною (ФОТО)
Читайте на ГК:«Не британським єдиним»: у Канаді виявили «африканський» штам коронавірусу
Читайте на ГК:Демі Роуз показала пишні оголені груди (ФОТО)
загрузка...