1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

У мережу потрапили дані 12 млн громадян, які оформляли мікропозики в період з 2017 по 2019 роки

146

Користувачами «Юніком24» виявилися дві третини позичальників в «пробники», проте хто «привів» тих, хто залишився, не вказано.

У мережу потрапили дані 12 млн громадян, які оформляли мікропозики в період з 2017 по 2019 роки

Як пповідомляє РБК, інформація була в кінці березня виставлена на продаж на одному з сайтів. У більшості випадків в якості джерела інформації було вказано фінансовий маркетплейс «Юніком24».

За інформацією продавця, в його розпорядженні опинилися П.І.Б., паспортні дані, дати народження, номера телефонів, адреси електронної пошти, регіони проживання, номери електронних гаманців і інформація про суму позики. 1,8 тис. записів з 12 млн опублікованих в якості безкоштовного «пробника». У кожному записі є посилання на сайт, який послужив джерелом інформації - найчастіше, вказує РБК, ним виявився фінансовий маркет «Юніком24», що спеціалізується на кредитах.

Користувачами «Юніком24» виявилися дві третини позичальників в «пробники», проте хто «привів» тих, хто залишився, не вказано. Така відмінність дозволяє припускати, що витік стався безпосередньо з МФО, де консолідується вся інформація, пояснили в маркетплейсі і відзначили, що «Юніком24» для оформлення заявки на надання кредиту вимагає повідомити тільки П.І.Б. потенційного клієнта і його номер телефону, інші дані відомі лише самої МФО, яка надає позику кошти.

На початку квітня про витік даних 5,2 млн клієнтів повідомила мережу готелів Marriott International. Інформація про інцидент з'явилася на сайті компанії. Як пояснило керівництво мережі готелів, витік стався несанкціонованого доступу до системи. У повідомленні наголошується, що доступ до інформації про гостів зловмисники могли отримати, використовуючи паролі двох співробітників одного з готелів, що працюють через франшизу.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber