1. Новини Закарпаття
  2. >

Інженери, які займаються установкою і обслуговуванням устаткування для мереж 5G в Великобританії, почали отримувати численні погрози від прихильників теорій змови

У соціальних мережах продовжує поширюватися фейк про те, що пандемія коронавірусі COVID-19 якимось чином викликана вишками мереж п'ятого покоління.

У соціальних мережах продовжує поширюватися фейк про те, що пандемія коронавірусі COVID-19 якимось чином викликана вишками мереж п'ятого покоління.

За даними BBC, за останні тижні сталося близько 120 випадків погроз або зовсім нападів на телеком-інженерів. Жителі міст і інших населених пунктів, де вони встановлюють обладнання, не обмежуються спробами розігнати інженерів - прихильники конспірології обіцяють їм тілесні ушкодження та вбивства.

За словами заступника генерального секретаря Союзу телекомунікаційних працівників Британії Енді Керра, зафіксовані випадки, коли інженерам погрожували ножем. При цьому, пояснює Керр, більшість отримали погрози співробітників насправді не пов'язані з 5G, а займаються звичайною підтримкою вже існуючих мереж.

Читайте на ГК:Обматюкала Путіна: відома футболістка збірної РФ цікаво привітала росіян з Днем єдності

Вперше про набираючий популярність рух конспірологів проти 5G почали повідомляти в кінці березня. У квітні в Британії почалися підпали вишок мереж нового покоління - прихильники теорій змови стверджують, що через вишки відбувається поширення коронавірусу. 3 квітня невідомі підпалили вишки в Ліверпулі і селі Меллінг графства Мерсісайд. У той же час робітники, які займаються встановленням обладнання, почали піддаватися нападкам з боку конспірологів. В середині квітня стало відомо про нові випадки підпалу вишок, вже в Нідерландах.

За даними вчених, мережі 5G не можуть завдати шкоди людському організму навіть без розмов про коронавіруси. Фахівці з благодійної організації Full Fact в Великобританії провели експертизу у відповідь на повідомлення про потенційну небезпеку 5G-зв'язку. Відповідно до їхніх висновків, мережі п'ятого покоління використовують більш високу частоту радіохвиль, ніж LTE і 3G, проте рівень їх електромагнітного випромінювання в будь-якому випадку набагато нижче міжнародних нормативів.

Читайте на ГК:В дуже крихітному латексному костюмі: копія Меган Фокс знялася в пікантній фотосесії (ФОТО)
Читайте на ГК:Почули потужний звук “вибуху”: удар блискавки по літаку потрапив на камеру (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Моторошні скрипи, потріскування та дихання: вчені створили «звук» магнітного поля Землі (ВІДЕО)