1. Новини Закарпаття
  2. >

Дослідники розробили робота у формі морської зірки, який може ходити по дну та плавати під водою

За планами дослідників, робот зможе виконувати прості місії під водою.

За планами дослідників, робот зможе виконувати прості місії під водою.

Дослідники з Університету Карнегі-Меллона створили робота, який відтворює структуру і руху офіури - безхребетної тварини, схожої на морську зірку. Робот може повзти під водою за допомогою п'яти ніжок, які приводяться в дію завдяки «скелету», виготовленому з металу з ефектом пам'яті форми (SMA).

За планами дослідників, робот зможе виконувати прості місії під водою. Крім того, він допоможе краще розуміти організм і поведінку офіури. Автори проекту вирішили, щоб максимально точно відтворити здатність тварини переміщатися по морському дну, робота не слід прив'язувати до зовнішнього обладнання, оскільки це завадило б йому рухатися вільно.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Робот, якого вчені назвали PATRICK («Патрік») на честь персонажа відомого мультсеріалу, рухається за допомогою «скелета», виготовленого з матеріалу з ефектом пам'яті форми. Цей тип металу володіє високою гнучкістю. Якщо пропустити через нього електричний розряд, матеріал нагріється і прийме форму, яка була йому надана спочатку. Ця дія схожа з скороченням м'язів: робот згинає і розгинає кінцівки, що дозволяє йому переміщатися в заданому напрямку. Оболонка робота зроблена з силікону, що робить його дуже гнучким і водонепроникним.

Хоча складна конструкція «Патріка» також ускладнює прогнозування його поведінки, вона дозволяє роботу автоматично реагувати на зміни навколишнього середовища шляхом деформації кінцівок без необхідності використання дорогих алгоритмів управління.

Дослідники сподіваються, що в майбутньому робота-офіури можна буде використовувати для проведення геологічних досліджень і збору біологічних проб з дна океану.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?