1. Новини Закарпаття
  2. >

Huawei стала лідером серед постачальників обладнання для мереж 5G в Китаї

Зростання інтересу до 5G пішло на користь постачальників комплектуючих

Зростання інтересу до 5G пішло на користь постачальників комплектуючих

З початку року компанія уклала контракти з найбільшим оператором країни China Mobile на будівництво станцій і поставки обладнання 5G на суму 28,4 млрд юанів, обійшовши своїх конкурентів - Ericsson і ZTE.

Як пише Bloomberg, Китай багато років намагається досягти лідерства в сфері 5G. Коронавірус привів до першого економічного спаду в країні за останні десятиліття, і на зустрічі з чиновниками в березні президент Китаю Сі Цзіньпін підкреслив важливість технології для перезавантаження економіки. Китайський уряд виділив 1,2 трлн юанів на будівництво мереж 5G протягом наступних п'яти років. Це створить більш ніж 3 млн робочих місць в суміжних секторах, вказує Bloomberg з посиланням на дані урядового аналітичного центру. Видання також зазначає, що інвестиції в 5G продовжать рости і досягнуть піку у 2022 або 2023 році.

Цього року три китайські державні оператори зв'язку - China Mobile, China Telecom і China Unicom - витратять в цілому 180 млрд юанів на проекти, пов'язані з 5G, включаючи будівництво станцій. Huawei вже уклала контракти на будівництво понад 132 тис. базових станцій для China Mobile по всій країні на суму 21,4 млрд юанів. Оператор зв'язку також уклав контракти з ZTE і Ericsson. China Telecom і China Unicom ще не оголосили результати торгів.

На додаток до інфраструктури 5G China Mobile з початку року розміщувала замовлення у підрозділи побутової електроніки Huawei на 70 тис. одиниць 5G-смартфонів і 140 тис. портативних пристроїв Wi-Fi 5G. Закупівельні ціни на пристрої невідомі. Більшість 5G-телефонів в Китаї коштують близько 4 тис. юанів в роздріб, але оператори зазвичай купують популярні моделі смартфонів у постачальників зі знижкою.

За даними сайту China Mobile, станом на березень по всій країні було зареєстровано 31,7 мільйони підписок на пакети 5G - удвічі більше, ніж в лютому. Очікується, що число продаж смартфонів 5G виросте, оскільки все більше операторів зв'язку по всій країні розміщують замовлення на будівництво станцій. Правда, не всі смартфони будуть купуватися у Huawei. Як пише Bloomberg, в цьому році оператори придбали понад 130 тис. одиниць смартфонів 5G у конкурентів Oppo і Vivo.

Зростання інтересу до 5G пішло на користь постачальників комплектуючих. Акції виробника друкованих плат Shennan Circuits Co. Ltd. підскочили більш ніж на 60% з початку року. Акції Wuhan Fingu Electronic, виробника радіочастотних компонентів, які використовуються в базових станціях, виросли приблизно на 25%.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву
Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка