1. Новини Закарпаття
  2. >

Інженери Google вчать штучний інтелект самостійно еволюціонувати

Сьогодні можливо автоматично створити алгоритми машинного навчання, використовуючи базові математичні операції

Сьогодні можливо автоматично створити алгоритми машинного навчання, використовуючи базові математичні операції

Інженери Google розробили систему під назвою AutoML-Zero, яка дозволить штучному інтелекту (ШІ) навчатися швидше і практично без втручання людини.

Розробники Google багато років працювали над системою машинного навчання, відомої як AutoML, або «система автоматичного машинного навчання». Вона вже здатна створювати ШІ, який перевершує написані людиною, вказує Science Alert. AutoML призначена для того, щоб додаткам було простіше використовувати машинне навчання, і вона включає в себе безліч автоматичних функцій. Однак AutoML-Zero вимагає ще менше людського втручання. Система працює в три етапи - налаштування, прогнозування та навчання - і її можна розглядати як систему машинного навчання з нуля.

Процес починається з того, що AutoML-Zero самостійно генерує безліч алгоритмів шляхом випадкового об'єднання простих математичних операцій.

«Сьогодні можливо автоматично створити алгоритми машинного навчання, використовуючи базові математичні операції в якості будівельних блоків», - вказують програмний інженер Рісто Мііккулайнен і співробітник Google Куок Ле, автори проекту.

Алгоритми перевіряються на ефективність - наприклад, від них вимагають відрізнити на зображенні собаку від вантажівки. Найбільш ефективні алгоритми потім зберігаються, простіше кажучи, «виживає найсильніший». В майбутньому AutoML-Zero об'єднає частини алгоритмів-переможців в єдиний штучний інтелект. Випробування ШІ проходять з високою швидкістю: як заявляють дослідники, в секунду можна випробувати 10 тис. можливих алгоритмів.

Впровадження машинного навчання «з нуля» має привести до того, що системи штучного інтелекту стануть доступнішими і будуть ширше використовуватися, в тому числі і людьми, у яких немає досвіду роботи з іноземними інвестиціями. Автори AutoML-Zero сподіваються, що в кінцевому підсумку система видасть алгоритми, які люди ніколи не змогли б створити. На даний момент AutoML-Zero здатна виробляти тільки прості алгоритми ШІ, але дослідники вважають, що їх складність виросте дуже швидко.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву
Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка