1. Новини Закарпаття
  2. >

Facebook відмовилась від концепції єдиної монети Libra

Libra Association сподівається запустити проект до кінця 2020 року

Libra Association сподівається запустити проект до кінця 2020 року

Libra Association, організація, яка управляє проектом Facebook Libra, оголосила про глобальні зміни. Замість однієї монети компанія тепер планує випускати кілька стейблкоінов, прив'язаних до вартості реальних грошей, які будуть працювати в якості цифрової версії фіатних валют. До такого рішення Libra Association прийшла після жорсткої критики проекту з боку регуляторів.

У четвер Libra Association також звернулася в Швейцарське управління з нагляду за фінансовими ринками (FINMA) із запитом на отримання ліцензії на надання послуг у якості платіжної системи. Крім того, компанія вступила в переговори з FinCEN, американською мережею, яка займається боротьбою з фінансовими злочинами. Libra Association сподівається запустити проект до кінця 2020 року. При цьому, незважаючи на відмову від початкових планів, Facebook все ж розраховує в майбутньому випустити мультимонетну версію Libra, яка буде працювати нарівні зі стейблкоінамі.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів

«Замість того, щоб сидіти склавши руки, Libra прагне до «ринкової і відкритої конкурентної мережі», - заявив співзасновник Libra Девід Маркус в твіттері.

Корпорація Facebook анонсувала Libra в червні минулого року. Спочатку Facebook планувала випустити один стейблкоін, забезпечений різними валютами, включаючи долар США і євро, і цінними паперами. Відразу ж після анонса проект піддався жорсткій критиці з боку регуляторних органів, які запідозрили, що Facebook претендує на повноваження центробанків. Також влада побоювалася, що стейблкоін сприятиме фінансуванню тероризму і відмивання грошей.

Після того, як Libra зіткнулася з критикою, багато компаній, які спочатку підтримували проект, вийшли з нього. В середині жовтня EBay, Visa, Mastercard і Stripe оголосили, що більше не будуть брати участь в проекті. Коментуючи заяви про відхід, компанії підкреслили, що поважають проект і бачать в ньому потенціал, але вирішили зосередити свої зусилля на інших планах. Крім того, Libra покинули Booking Holdings і PayPal.

Тоді ж Девід Маркус вперше розповів на банківському семінарі, що компанія відкрита для пошуку альтернативи.

Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Читайте на ГК:Ізраїль заявив, що готовий застосувати атомну зброю у відповідь на атаку Ірану: людство опинилося на порозі ядерної війни