1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

У Колумбії протестують апарат ШВЛ на базі Raspberry Pi

102

У інженера не було ніякого досвіду в розробці медичного обладнання

У Колумбії протестують апарат ШВЛ на базі Raspberry Pi

Інженер Марко Маскорро з Каліфорнії опублікував проект і вихідний код апарату штучної вентиляції легенів в березні. Його будуть тестувати в столиці Колумбії Боготі - в університеті Лос-Андрес і лікарні при Папському Ксаверіанском університеті, пише BBC.

Розроблений Маскорро апарат заснований на одноплатному комп'ютері Raspberry Pi, який управляє параметрами вентиляції легенів. Він встановлює правильний тиск повітря, закриває і відкриває клапани і регулює потребу пацієнта в частковій або повній допомозі при диханні. Інженер виклав код у відкритий доступ.

Колумбійські дослідники спочатку перевірять розроблений пристрій протягом п'яти днів на штучних легенів. Якщо випробування пройдуть добре, апарат протестують на тварин, а потім і на людях. Відзначається, що на людях пристрій планують випробувати на початку травня.

Як пише видання, у інженера не було ніякого досвіду в розробці медичного обладнання. Опублікований їм проект викликав потік повідомлень від працівників зі сфери охорони здоров'я, які закликали провести тестування апарату. Колумбійська команда вчених з двох університетів вирішила взятися за проект Маскорро. Сам же інженер звертався в твіттері до компанії Tesla і Ілона Маска, які також на даний момент проводять випробування свого приладу, зібраного з автозапчастин до електромобілів.

У Колумбії заявили, що проект має вирішальне значення для благополуччя їх країни, оскільки колумбійська система охорони відчуває гостру нестачу в традиційних апаратах штучної вентиляції легенів. У той же час в апараті Маскорро використовуються загальнодоступні деталі - наприклад, необхідні для його функціонування клапани можна купити в будь-якому магазині сантехніки, зазначає BBC. За словами глави колумбійської групи вчених Омара Раміреса, боротьба з COVID-19 схожа на гонку, і успіх в позбавленні від хвороби безпосередньо залежить від кількості ресурсів і досвіду у кожної країни.

У березні про роботу над компактним апаратом штучної вентиляції легенів заявив Массачусетський технологічний інститут у Бостоні. Після розробки креслення і вихідний код софта приладу також планується викласти у відкритий доступ. Прилад являє собою мішок для вентиляції легенів, який використовується в реаніматології, з вбудованим портативним вентилятором. Апарат заснований на проекті студентів МТІ десятирічної давності; на його основі також створюється аналогічний пристрій в Ірані - про це 13 квітня повідомив Хаді МОРАДА, доцент Школи електротехніки та обчислювальної техніки Тегеранського університету.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber