1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд Великобританії використовує дані пацієнтів для створення сховища даних COVID-19

Розробляється система визначення у людей потенційної появи захворювання

Розробляється система визначення у людей потенційної появи захворювання

Журналісти The Guardian ознайомилися з документами, які підтверджують, що технологічні компанії в Великобританії обробляють конфіденційну інформацію в ході операції по вилученню даних, щоб створити базу пацієнтів з коронавірусом.

Palantir, американська компанія з обробки big data, заснована мільярдером Пітером Тілом, працює з Faculty, британським стартапом в сфері штучного інтелекту, для об'єднання баз даних. Крім того, стартап використовує особисту інформацію, щоб побудувати прогностичні комп'ютерні моделі спалаху COVID-19.

NHSX, підрозділ цифрової трансформації Національної служби охорони здоров'я, яке уклало контракт з технологічними компаніями, заявило, що ця технологія надасть міністрам і посадовцям «інформацію в реальному часі про послуги охорони здоров'я, яка показує, де на них зростає попит і де необхідно розмістити критично важливе обладнання».

«Беруть участь компанії, які не контролюють дані і не мають права використовувати або ділитися ними в своїх цілях», - зазначив представник служби. Юристи Faculty підтвердили, що стартап мав доступ лише до агрегованих або анонімним даними через системи NHS.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Одна частина проекту передбачає надання керівникам в Національній службі охорони здоров'я і кабінету міністрів «сукупної» статистики про госпіталізацію, наявності місць для надання невідкладної медичної допомоги, замовленнях на ШВЛ. Однак інша частина включає великі обсяги даних, що відносяться до окремих осіб, в тому числі захищену медичну інформацію, результати тестів на коронавірус, зміст звернень людей на лінію 111 для консультацій з питань охорони здоров'я та клінічну інформацію про тих, хто знаходиться на інтенсивної терапії.

Згідно з документами, інформація по лінії 111 може включати стать людей, поштовий індекс, симптоми, механізм, за допомогою якого їм було відправлено будь-яке розпорядження, і точний час, коли вони зробили виклик. Хоча дані про локаціях зі смартфонів не використовуються в даний час, але їх можуть включити в сховище даних після того, як цю послугу запропонували уряду дві приватні компанії.

Роль Palantir в проекті включає в себе інтеграцію наборів даних з платформою управління даними американської компанії Foundry. Продукти Microsoft, Google і Amazon також використовуються в даному проекті, але співробітники цих компаній, як передбачається, менш залучені. У НСЗ стверджують, що проект носить тимчасовий характер, а, коли пандемія стихне, то сховище закриють.

Тим часом Великобританія офіційно підтвердила плани щодо впровадження програми, з якою попередить користувачів, якщо вони недавно були в безпосередній близькості від потенційно зараженим. На цьому тижні попередню версію протестують на сім'ях на півночі Англії.

Пройшли реєстрацію в додатку можуть самостійно підтвердити свій статус носія. Тоді сервіс почне розсилати жовті попередження без вказівки особистості носія всім тим, з ким він недавно тісно спілкувався протягом тривалого періоду часу.

Коли медтест підтвердить, що користувач дійсно заражений, то його оточенню відправлять червоне попередження, яке потребує сісти на карантин.

Проте британська влада заявили, що використовуватись програма буде добровольцями.

Міністр охорони здоров'я Великобританії Меттью Хенкок оголосив: «Всі дані будуть оброблятися у відповідності з найвищими етичними стандартами і стандартами безпеки. Вони будуть використовуватися тільки для досліджень NHS, і ми не будемо зберігати їх довше, ніж це необхідно. Крім іншого, ми будемо публікувати вихідний код, щоб довести нашу прихильність до чесності і прозорості використання програми. Ми вже тестуємо цю програму, і поки робимо це, тісно співпрацюємо з провідними світовими технологічними компаніями та відомими експертами в області цифрової безпеки та етики ».

В сервіс планують впровадити технологію обміну контактами Apple і Google. Згідно з планами уряду, додатком скористається більше половини населення країни.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?