1. Новини Закарпаття
  2. >

NASA відправить на Місяць ровери розміром з мило

Вони будуть шукати екзопланети за межами Сонячної системи

Вони будуть шукати екзопланети за межами Сонячної системи

НАСА повідомило, що планує відправити на Місяць крихітні ровери разом з роботом VIPER для дослідження льоду. Відправка робота запланована на 2022 рік.

Агентство поки знаходиться в пошуку оптимального дизайну для таких міні-роботів. Лабораторія реактивного руху НАСА (JPL) запустила краудсорсінговий проект на HeroX під назвою «Дорога, я скоротив корисне навантаження для НАСА».

За задумом, ровер повинен бути за розміром приблизно як шматок мила з максимальними параметрами 10х10х5 см і важити не більше 400г

Технолог JPL Сабах Букс пояснив: «Менше корисне навантаження змінює правила гри. Це дозволяє розробляти технології досліджень на невеликих, але більш мобільних платформах ».

Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка

НАСА приймає заявки за проектом до 1 червня. Авторів найвдаліших ідей чекають грошові винагороди в розмірі $160 000. Після завершення конкурсу агентство планує створити прототипи нової моделі і почати їх тестування.

VIPER відправлять на Південний полюс Місяця, щоб отримати детальну інформацію про розташування і обсягах концентрації льоду. Це буде перша місія з картування ресурсів на іншому небесному тілі.

Планується, що VIPER буде доставлений на поверхню Місяця вже в грудні 2022 року в рамках програми НАСА «Комерційна служба місячної корисного навантаження» (CLPS).

Раніше агентство заявило, що ідея установки гігантського радіотелескопа на місячному кратері буде профінансована в рамках програми «Новаторські вдосконалені концепції НАСА» (NIAC).

Згідно з проектом, на зворотний бік Місяця необхідно відправити ровери, які встановлять всередині кратера дротяну сітку діаметром близько 1км. Приймач розміститься в центрі. Він буде шукати екзопланети за межами Сонячної системи.

Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?
Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі
Читайте на ГК:Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська