1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. ІТ і технології

МТИ розробила спрей, який перетворює поверхню в сенсор

11.04.2020 19:30 ІТ і технології 45

Систему SprayableTech використовуватимуть для взаємодії з навколишнім середовищем

МТИ розробила спрей, який перетворює поверхню в сенсор

Група вчених з Лабораторії комп'ютерних наук і штучного інтелекту МТІ (CSAIL) розробила систему SprayableTech. Ця система дозволить перетворювати будь-які поверхні в сенсорні панелі, за допомогою яких можна управляти домашніми електронними пристроями.

SprayableTech - це спрей з функціонального чорнила - фарби з додаванням електричних елементів. Зображення, намальоване такими чорнилом, працює як мікросхема. Для запуску системи до мікросхеми підключається мікроконтролер, який передає команди користувача приладу.

Команда вже перевірила систему на різних елементах. В одному з експериментів вчені використовували диван. Вони завдали фарбу на підлокітники, перетворивши їх в панель управління. Коли користувач сідає, автоматично включається телевізор, а дотик до підлокітників перемикає канали.

Зображення для SprayableTech створюється в 3D-редакторі, після чого його ділять на складові елементи і друкують вийшов трафарет на принтері. За допомогою трафарету користувач може нанести датчики на потрібну поверхню, будь то диван або стіна, і управляти різними приладами, такими як лампа або телевізор.

«SprayableTech дуже гнучкий в застосуванні, і згодом технологію можна буде використовувати для роботи більших об'єктів, наприклад, інтерактивної архітектури в громадських місцях або інтерактивних інтелектуальних міст. Ми розглядаємо систему як інструмент, який дозволить людям взаємодіяти з навколишнім середовищем і використовувати її по-новому», - пояснює Майкл Уесслі, співробітник CSAIL і провідний автор статті про SprayableTech.

Зараз трафарети для SprayableTech необхідно створювати заздалегідь за допомогою цифрового редактора. В майбутньому команда розраховує працювати з модульними трафаретами для створення сенсорних кнопок різних розмірів, а також трафаретами, які міняють форму та налаштовуються в залежності від бажаного зображення. Також вчені розраховують, що використання аерографії дозволить їм не обмежуватися розміром принтера, площею сітки трафаретного друку або розміром гідрографічної ванни. Існують тисячі можливих варіантів дизайну, які можна використовувати для SprayableTech.

«У майбутньому ми сподіваємося співпрацювати з архітекторами і художниками графіті, щоб створювати великомасштабні призначені для користувача інтерфейси для розумних міст і інтерактивних будинків», - каже Уесслі.

Раніше в МТІ розробили технологію, яка дозволяє добувати електрику з вологи в повітрі і використанням особливого мікробу. Технологія під назвою Air-gen здатна виробляти постійну напруга близько 0,5 Ватт протягом 20 годин, після чого пристрій потребує перезарядитися. У майбутньому дослідники розраховують масштабувати розробку, щоб отримувати більше електроенергії. Згодом за допомогою Air-gen можна буде заряджати електронні пристрої.

«Наша кінцева мета полягає в створенні великомасштабних систем. Розроблену нами технологію можна буде додавати в фарбу для стін, і ця фарба буде живити ваш будинок. Також з її допомогою ми зможемо розробити автономні генератори і згодом створити великі системи, які зможуть забезпечити стійке виробництво електроенергії», - відзначають в МТІ.

Найсвіжіші новини: