1. Новини Закарпаття
  2. >

Група вчених презентувала новий аппарат, який лікує людей на ранніх стадіях COVID-19

Вірус, що викликає COVID-19, близький до першого вірусу SARS

Вірус, що викликає COVID-19, близький до першого вірусу SARS

Вчені, хіміки, вірусологи і дослідники з різних країн Земної кулі трудяться не покладаючи рук, щоб знайти лікарський засіб і вакцину проти коронавіруса, який на сьогоднішній день торкнувся понад 1 млн. людей по всьому світу.

Не так давно вчені з канадського університету University of British Columbia (UBC) під керівництвом видатного доктора сучасності Джозефа Пеннінгера створили експериментальний препарат, який вдало блокує клітини, які використовуються SARS-CoV-2 для інфікування своїх господарів.

Результати, які були озвучені 2 квітня, прогнозують, що препарат може стати ефективним засобом, здатним перемогти коронавірус на ранніх стадіях. Дослідження допомогло зрозуміти, як взаємодіє новий вірус на клітинному рівні, а також, як він впливає на кровоносну систему і нирки.

«Ми сподіваємося, що наші результати вплинуть на розробку нового лікарського препарату для лікування цієї безпрецедентної пандемії», - каже Пеннінгер, професор медичного факультету UBC.

Варто відзначити, що дана робота проводилася не тільки канадськими вченими, в ній брали участь різні дослідники і компанії з Іспанії та Швеції. Вчені працювали протягом декількох тижнів дні й ночі безперервно, а все для того, щоб краще зрозуміти механізм протікання захворювання і знайти ефективний спосіб боротьби з ним.

ACE2 - білок на поверхні мембрани клітин, який, як з'ясувалося, є головним рецептором для активності глікопротеїну SARS-CoV-2. Також в лабораторії був виявлений взаємозв'язок між серцево-судинними патологіями та дихальною недостатністю.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву

Раніше доктору Пеннінгеру і його колегам з Канади і Австрії вдалося ідентифікувати ACE2, а потім і виявити, що в організмах ACE2 - це ключовий рецептор SARS (ГРВІ), який став загрозою людства 17 років тому.

COVID-19 продовжує передаватися від людини до людини швидкими темпами, а відсутність противірусної терапії і ліків обеззброює медпрацівників, які борються за життя важкохворих.

«Наше нове дослідження показує, що препарат - APN01, який скоро буде клінічно випробуваний європейською біотехнологічною компанією Apeiron Biologics, стане противірусною терапією для COVID-19», - каже д-р Арт Слуцький, вчений з Науково-дослідного центру біомедичних досліджень при лікарні Св . Михайла Кінана і професор Університету Торонто, співавтор дослідження.

Дослідники змогли продемонструвати на штучно створених тканинах кровоносних судин і нирок, як небезпечний вірус проникає і розмножується в них. Ці "органели" були вирощені в лабораторних умовах зі стовбурових клітин людини, тому дають достовірну інформацію про те, як розвивається недуга і що відбувається у важких випадках COVID-19. Таким чином вдалося встановити, що захворювання викликає поліорганну недостатність, яка негативно позначається на серцево-судинній системі. Також наголошується, що hrsACE2 знищує інфекцію SARS-CoV-2 в цих штучно створених тканинах.

«Використання органоїдів дозволяє нам дуже гнучко тестувати методи лікування, які вже використовуються для лікування інших захворювань або близькі до валідації. У такі моменти, коли часу мало, людські органели економлять час, який ми витрачаємо на тестування», - каже Нурія Монтсеррат, професор ICREA в Інституті біоінженерії Каталонії в Іспанії.

«Вірус, що викликає COVID-19, близький до першого вірусу SARS», - додає Пеннінгер.

Важливе дослідження було проведено завдяки федеральному уряду Канади, яке виділило кошти для прискорення розробок, тестування і впровадження заходів по боротьбі з пандемією.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська