1. Новини Закарпаття
  2. >

NASA хоче встановити величезний телескоп на Місяці

Компанія планує значно розвинути свої технології завдяки цьому проекту

Компанія планує значно розвинути свої технології завдяки цьому проекту

НАСА оголосила, що відібрала ідею установки радіотелескопу на місячному кратері для отримання фінансування в рамках своєї програми «Новаторські вдосконалені концепції НАСА» (NIAC). За допомогою цієї програми інвестують в технологічні ідеї від НАСА, галузевих і академічних дослідників по всій країні на ранній їх стадії.

Проект запропонувала реалізувати Лабораторія реактивного руху НАСА. Для того, щоб розгорнути телескоп, необхідно буде відправити робототехніку на зворотний бік Місяця. Ця техніка зможе розтягнути над кратером мережу в якості майданчика під влаштування. Метою місії стане пошук планет земного типу за межами Сонячної системи.

Ровери повинні будуть натягнути всередині кратера розміром 3-5 кілометри дротяну сітку діаметром близько 1км. Приймач розміститься в центрі. «Радіотелескоп LCRT діаметром 1 кілометр стане найбільшим радіотелескопом з повною апертурою в Сонячній системі», - сказано в описі проекту.

Читайте на ГК:Масштабна трагедія у Марокко: потужний землетрус забрав не одне життя
Читайте на ГК:Не видасть чоловіків, які втекли з України: одна з країн проти екстрадиції українців призовного віку
Читайте на ГК:«Велика частина» його корпусу пішла під воду: акули атакували російське судно

Серед переваг розташування телескопа саме на зворотному боці Місяця наголошується на тому, що супутник «діє як фізичний екран, який ізолює телескоп місячної поверхні від радіоперешкод/перешкод від наземних джерел, іоносфери, супутників з орбіти Землі і радіошуму Сонця».

Проект місячного телескопа - одна з 23 концепцій, яка отримала більшу частину від загальних інвестицій в розмірі $7 млн доларів через NIAC. Ще один дослідник лабораторії, В'ячеслав Туришев, отримає грант в розмірі $2 млн для подальшого вдосконалення своїх концепції і пов'язаних з ними технологій протягом двох років. Він розповів про можливості використання сонячної гравітаційної лінзи для поліпшення огляду планет, що обертаються навколо інших зірок, відомих як екзопланети.

Також Туришев розробив місіонерську архітектуру, яка використовує кілька невеликих космічних кораблів, і технологію сонячного вітрила, щоб доставити їх до місця призначення в 50 млрд миль від Землі. З повним списком проектів-одержувачів грантів можна ознайомитися тут.

НАСА відзначило, що ці проекти, в основному, зажадають десятиліть технологічних розробок, і поки вони не є офіційними місіями агентства.

Читайте на ГК:Нічна атака РФ: сусіди румуни публікують відеокадри вибухів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Чисельність вовчих зграй стала реальною загрозою: природоохоронний статус вовків можуть змінити
Читайте на ГК:У Польщі поширюється небезпечна інфекція: відомо чи загрожує вона українцям
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська