1. Новини Закарпаття
  2. >

Google забороняє співробітникам користуватись сервісом Zoom

Zoom не відповідає стандартам безпеки додатків Google

Zoom не відповідає стандартам безпеки додатків Google

Компанія Google заборонила своїм співробітникам користуватися відеоконференціями в Zoom, пише Buzzfeed News. Керівництво обгрунтувало це проблемами з безпекою і повідомило, що програма перестане працювати на ноутбуках співробітників починаючи з цього тижня.

«Ми давно дотримуємося політики не дозволяти співробітникам використовувати незміцнені додатки для роботи поза нашої корпоративної мережі. Нещодавно наша команда безпеки проінформувала співробітників, що Zoom більше не буде працювати на корпоративних комп'ютерах, оскільки не відповідає нашим стандартам безпеки для додатків. Вони зможуть користуватися додатком для зв'язку з сім'єю або друзями через смартфон або веб-браузер», - повідомив представник Google Жозе Кастанеда.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів

Сервіс відеоконференцій Zoom отримав популярність в лютому і березні через пандемію коронавірусу COVID-19 після того, як компанії почали масово переводити своїх співробітників на віддалену роботу, а в багатьох країнах був оголошений карантин. Так, в березні додатком скористалися 200 мільйонів чоловік - для порівняння, в грудні в Zoom заходили лише 10 мільйонів користувачів.

Однак разом з ростом популярності в додатку знайшлися уразливості, пов'язані з конфіденційністю. У березні видання Vice писало, що додаток Zoom для iPhone і iPad відправляє дані про пристрої користувачів в Facebook - навіть дані тих людей, які не мають акаунтів у соціальній мережі. Через добу сервіс оголосив, що припинив передачу даних, але пізніше колишній програміст Агентства національної безпеки виявив іншу уразливість, яка дозволяє зловмисникам отримувати доступ до веб-камери і отримувати контроль над Apple iMac. Виявилося, що дзвінки в сервісі насправді були зашифровані не так, як заявляла компанія, а деякі були помилково перенаправлені через сервери в Китаї, хоча цього не повинно було статися. Крім того, 6 квітня стало відомо, що платформа автоматично додає своїх користувачів в контакти один до одного і розкриває їх особисті дані.

Google - не перша компанія, яка заборонила своїм співробітникам користуватися Zoom. 2 квітня дзвонити через сервіс заборонила SpaceX через «значні проблеми конфіденційності та безпеки».

Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Читайте на ГК:Ізраїль заявив, що готовий застосувати атомну зброю у відповідь на атаку Ірану: людство опинилося на порозі ядерної війни
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська