1. Новини Закарпаття
  2. >

В США стали затребувані програмісти, що працюють з мовою Cobol

Коронавірусна криза збільшила попит на программістів

Коронавірусна криза збільшила попит на программістів

Губернатор штату Нью-Джерсі розшукує програмістів, які знають мову Cobol. Необхідність у фахівцях зросла через те, що мейнфрейми, які до сих пір використовуються в урядових установах штату, не справляються зі сплеском запитів на виплату допомоги по безробіттю.

Cobol (від COmmon Business-Oriented Language) - одна з найстаріших мов програмування. Його перша версія вийшла в 1959 році. Мова була призначена, в першу чергу, для розробки бізнес-додатків. У США програми, написані на Cobol, до сих пір використовуються в деяких урядових організаціях. У своєму брифінгу 4 квітня губернатор Нью-Джерсі Філ Мерфі повідомив, що штату потрібні добровольці, які змогли б оновити застарілі системи.

Як вказав комісар Міністерства праці та робочої сили Нью-Джерсі Роберт Асар-Анджело, обсяг запитів на отримання посібників в штаті виріс на 1600%.

«Найбільше я б хотів направити ваші зароблені гроші в ваші сімейні бюджети до того, як ми дізналися про негнучкості наших технологій. Ми розуміємо, як ви розчаровані, і ми працюємо над тим, щоб донести до наших систем більше ваших дзвінків і електронних листів. Це наш пріоритет номер один », - оголосив чиновник.

Як пише The Register з посиланням на місцеві ЗМІ, половина заявок на допомогу з безробіття обробляється із запізненням. 2 квітня губернатор Філ Мерфі повідомив, що за останній тиждень жителі штату подали понад 206 тисяч нових заявок на допомогу з безробіття. За останні два тижні влада отримала понад 362 тисячі заявок.

Програми на Cobol активно використовувалися в усьому світі в урядових установах і на підприємствах. У 1997 році дослідницька і консалтингова компанія Gartner Group повідомляла, що 80% бізнесу в світі використовує програми, написані на мові Cobol, причому щорічно в той час писалося більш 200 млрд рядків коду. У 2006 і 2012 роках дослідження Computerworld показали, що більше 60% організацій використовували Cobol (більше, ніж C ++ і Visual Basic .NET). У 2016 році звіт для Палати представників показав, що Cobol все ще використовувався багатьма федеральними агентствами. Як вказує Computer Business Review, опитування 2020 року показав, що 70% підприємств, що використовують додатки на Cobol, потребують модернізації програмного забезпечення.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву
Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська