1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

В Британії підпалюють станції 5G

54 ІТ і технології Світ

Як повʼязаний розвиток 5G і пандемія коронавірусної інфекції

В Британії підпалюють станції 5G

У Великобританії почалися підпали вишок мереж 5G після того, як прихильники всесвітньої теорії змови зв'язали їх появу з поширенням коронавіруса SARS-CoV-2, повідомляє BBC. За даними агентства, за останній тиждень в країні підпалили як мінімум три вишки в Бірмінгемі, Ліверпулі і селі Меллінг в графстві Мерсісайд.

«Я вкрай обурений тим, що люди почали руйнувати інфраструктуру, яка потрібна країні для вирішення цієї надзвичайної ситуації», - заявив директор Національної служби охорони здоров'я Стівен Повіс на щоденному брифінгу по коронавірус в Великобританії.

Підпали в Ліверпулі і Меллінгу трапилися в п'ятницю, 3 квітня. У селі невідомі спробували підпалити вишку 5G, в столиці ж графства загорілася телекомунікаційна шафа. У Бірімінгемі пожежа торкнулася 21-метрову телекомунікаційну вежу, проте в пожежній службі і поліції міста не поспішають називати це підпалом - на даний момент випадок розслідується.

Департамент з питань цифрових технологій, культури, засобів масової інформації та спорту Британії повідомив в Твіттері, що «не існує рівно жодного доказу того, що конспірологічні теорії супротивників 5G мають під собою хоч якусь адекватну основу». Поліція графства Мерсісайд, де відбулися два з трьох підпалів за останній тиждень, продовжить розслідувати ці випадки.

Раніше на YouTube і Facebook був опублікований відеоролик, в якому розповідалося, що нібито існує зв'язок між розвитком 5G-мереж і поширенням COVID-19. На Facebook і Nextdoor також існує безліч груп, де учасники повідомляють неправдиві відомості про те, що мережі 5G нібито негативно впливають на здоров'я. Згідно з однією з конспірологічних теорій, новий коронавірус виник в китайському місті Ухань саме тому, що там була недавно запущена мережа нового покоління. При цьому конспірології ніяк не пов'язують заразність вірусу і його природні шляхи поширення в густонаселених містах, а також не пояснюють, чому тоді пандемія вразила такі країни, як Іран і Японія, де 5G ще не використовується.

Більш того, згідно з останніми даними, мережі 5G не можуть нашкодити здоров'ю людини навіть безвідносно коронавірусної інфекції. Незалежні експерти з благодійної організації Full Fact в Великобританії провели експертизу у відповідь на чутки про потенційну небезпеку мереж. Відповідно до їхніх висновків, 5G використовує більш високу частоту радіохвиль, проте рівень їх електромагнітного випромінювання значно нижче міжнародних нормативів. Конспірологів це не зупинило - навіть робочі, які займаються прокладанням кабелів для 5G, піддаються переслідуванням з їх боку.

Читайте також: