1. Новини Закарпаття
  2. >

Apple змінила політику щодо додатків AppStore

Зʼявились нові скарги від Spotify в сторону Apple

Зʼявились нові скарги від Spotify в сторону Apple

Корпорація Apple не буде брати частину грошей з внутрішніх покупок в додатках з App Store, пише VentureBeat. Раніше Apple вимагала здійснювати їх через свою платіжну систему Apple Pay і утримувала від 15% до 30% в якості комісії. Через це такі стрімінгові сервіси-конкуренти, як Spotify і Netflix, пропонували користувачам зареєструвати платіжну карту поза додатків для iOS.

У 2019 музичний сервіс Spotify заявив, що подібна політика корпорації завдає шкоди його бізнесу, і подав антимонопольну скаргу до Європейської комісії. Крім того, компанія звернулася в Міністерство юстиції і судовий комітет Палати представників Конгресу США. Гендиректор і співзасновник Spotify Даніель Ек говорив, що збором комісії Apple свідомо обмежує вибір користувачів і домагається переходу на свої сервіси, вартість яких з її урахуванням стає менше.

2 квітня Apple повідомила про скасування такої практики для деяких додатків, що мають внутрішні покупки. У заяві компанії йдеться, що «для відеосервісів преміум-класу, таких як Prime Video, Altice One і Canal +, клієнти можуть самостійно прив'язувати платіжні картки» в обхід Apple Pay. При цьому поки невідомо, коли саме буде скасовано комісію, які критерії існують для додатків, які претендують на знаходження в цьому списку, і чи включать в нього основних конкурентів сервісів Apple - Spotify і Netflix.

Вперше компанія з Купертіно почала брати комісію за внутрішні покупки в додатках з App Store в 2011 році. Тоді вона становила 30%. Через це в період з 2011 по 2014 роки в Spotify була відсутня можливість підписатися на послуги сервісу безпосередньо через додаток на iPhone - для цього потрібно було або скористатися іншим пристроєм, або перейти на сайт через браузер і оформити підписку там. У 2014-му під тиском Apple музичний сервіс все-таки додав можливість підписуватися через додаток за завищеною через комісії ставкою, але в 2016-му знову видалив функцію для нових передплатників, залишивши її тільки старим користувачам.

У грудні 2018 року до Spotify приєднався Netflix - стрімінговий сервіс скасував можливість підписки через iTunes через комісії. У компанії закликали Apple знизити комісію, яку вона бере з кожної траназакціі. Крім того, з подібними заявами в різний час виступали газета Financial Times і студії Epic Games і Valve.

У березні 2020 року Apple відповіла на скаргу Spotify. Представники компанії заявили, що шведський сервіс «хоче зберегти всі вигоди від нашої безпечної платіжної системи, отримуючи 100% доходу». В Apple підкреслили, що без них Spotify не був би тим бізнесом, яким він є на даний момент, а тепер сервіс «використовує свій масштаб», щоб натиснути на Apple і уникнути вкладу в розвиток її екосистеми.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів
Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська