1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

IT індустрія знаходиться під загрозою

208

Крупні компанії вимагають внести їх в список найбільщ постраждалих від пандемії

IT індустрія знаходиться під загрозою

Асоціація підприємств комп'ютерних та інформаційних технологій, в яку входять російські ІТ-компанії «1C», ABBYY, DNS, «Лабораторія Касперського» і представництва Acer, Apple, IBM, попросили Мінкомзв'язок включити ІТ-індустрію в список найбільш постраждалих від спалаху коронавірусу COVID -19 галузей. Про це повідомляє РБК з посиланням на лист виконавчого директора асоціації Миколи Комлева, відправлене главі відомства Максута Шадаєва.

За словами Комлева, ІТ-індустрія в умовах кризи страждає однією з перших, оскільки знижується купівельна спроможність клієнтів і їх витрати. У той же час спад в галузі може спричинити за собою масовий від'їзд висококваліфікованих фахівців в ІТ-індустрії за кордон, що призведе до зниження можливостей по цифровій трансформації економіки, а також зниження якості цифрових послуг.

Крім заходів підтримки, асоціація попросила перенести терміни вступу в силу закону про попереднє встановлення вітчизняного програмного забезпечення на продавані в Росії смартфони та комп'ютери. Спочатку передбачалося, що реалізація законопроекту почнеться 1 липня 2020 року, ІТ-компанії ж просять перенести її на 1 січня 2021 року. Комлєв пояснив, що асоціація як і раніше вважає тему передустановки російського ПЗ «важливою», проте на даний момент вона несвоєчасна в умовах епідемії. Організація просить також призупинити на час епідемії розробку і обговорення законопроектів, які погіршують становище ІТ-індустрії; забезпечити «зелений коридор» для поставок закордонних товарів (техніки та комплектуючих), необхідних для функціонування ІТ-галузі; скасувати штрафи і пені за прострочення поставок за контрактами; ввести мораторій на включення ІТ-компаній в список недобросовісних постачальників; надати послаблення для учасників ринку при держзакупівлях, регулюючи курс валют і фіксуючи його на комфортному для всіх гравців рівні.

З аргументацією Комлєва згоден представник Asus в Росії Кирило Погорєлов. Він стверджує, що з включенням індустрій ІТ-технологій в список компанії будуть захищені законопроектом про мораторій на банкрутство. У період кризи в першу чергу постраждають офлайн-магазини, через що втратять і дистриб'ютори, каже Погорєлов; при цьому значне падіння попиту разом з фінансовими зобов'язаннями перед орендодаторами призведе до серйозних проблем. Представник Asus зазначає, що в ІТ-індустрії низька маржинальність, і нинішня ситуація може призвести до низки банкрутств, тому і необхідно надати ІТ-компаніям захист.

«У нас немає виробництва своєї "пам'яті", її привозять з-за кордону. Проектування деяких плат проводиться тут, а саме виробництво знаходиться в країнах Південно-Східної Азії, оскільки за рахунок великих тиражів там збірка виходить дешевше», - розповів Комлєв. 

При цьому галузь дійсно перебуває в хиткому положенні і може сильно постраждати, а на її відновлення потрібні роки, каже представник Baikal Electronics. За його словами, за час епідемії ІТ-індустрія в Росії може знову опинитися в числі відстаючих в світі, втративши прогрес останніх років.

Раніше Мінпраця Росії оприлюднив доповнення до рекомендацій працівникам і роботодавцям за указом президента про оголошення в країні неробочих днів з 30 березня по 3 квітня. У них йдеться про те, що тиждень канікул не поширюється на ІТ-компанії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber