1. Новини Закарпаття
  2. >

IT індустрія знаходиться під загрозою

Крупні компанії вимагають внести їх в список найбільщ постраждалих від пандемії

Крупні компанії вимагають внести їх в список найбільщ постраждалих від пандемії

Асоціація підприємств комп'ютерних та інформаційних технологій, в яку входять російські ІТ-компанії «1C», ABBYY, DNS, «Лабораторія Касперського» і представництва Acer, Apple, IBM, попросили Мінкомзв'язок включити ІТ-індустрію в список найбільш постраждалих від спалаху коронавірусу COVID -19 галузей. Про це повідомляє РБК з посиланням на лист виконавчого директора асоціації Миколи Комлева, відправлене главі відомства Максута Шадаєва.

За словами Комлева, ІТ-індустрія в умовах кризи страждає однією з перших, оскільки знижується купівельна спроможність клієнтів і їх витрати. У той же час спад в галузі може спричинити за собою масовий від'їзд висококваліфікованих фахівців в ІТ-індустрії за кордон, що призведе до зниження можливостей по цифровій трансформації економіки, а також зниження якості цифрових послуг.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот

Крім заходів підтримки, асоціація попросила перенести терміни вступу в силу закону про попереднє встановлення вітчизняного програмного забезпечення на продавані в Росії смартфони та комп'ютери. Спочатку передбачалося, що реалізація законопроекту почнеться 1 липня 2020 року, ІТ-компанії ж просять перенести її на 1 січня 2021 року. Комлєв пояснив, що асоціація як і раніше вважає тему передустановки російського ПЗ «важливою», проте на даний момент вона несвоєчасна в умовах епідемії. Організація просить також призупинити на час епідемії розробку і обговорення законопроектів, які погіршують становище ІТ-індустрії; забезпечити «зелений коридор» для поставок закордонних товарів (техніки та комплектуючих), необхідних для функціонування ІТ-галузі; скасувати штрафи і пені за прострочення поставок за контрактами; ввести мораторій на включення ІТ-компаній в список недобросовісних постачальників; надати послаблення для учасників ринку при держзакупівлях, регулюючи курс валют і фіксуючи його на комфортному для всіх гравців рівні.

З аргументацією Комлєва згоден представник Asus в Росії Кирило Погорєлов. Він стверджує, що з включенням індустрій ІТ-технологій в список компанії будуть захищені законопроектом про мораторій на банкрутство. У період кризи в першу чергу постраждають офлайн-магазини, через що втратять і дистриб'ютори, каже Погорєлов; при цьому значне падіння попиту разом з фінансовими зобов'язаннями перед орендодаторами призведе до серйозних проблем. Представник Asus зазначає, що в ІТ-індустрії низька маржинальність, і нинішня ситуація може призвести до низки банкрутств, тому і необхідно надати ІТ-компаніям захист.

Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка

«У нас немає виробництва своєї "пам'яті", її привозять з-за кордону. Проектування деяких плат проводиться тут, а саме виробництво знаходиться в країнах Південно-Східної Азії, оскільки за рахунок великих тиражів там збірка виходить дешевше», - розповів Комлєв. 

При цьому галузь дійсно перебуває в хиткому положенні і може сильно постраждати, а на її відновлення потрібні роки, каже представник Baikal Electronics. За його словами, за час епідемії ІТ-індустрія в Росії може знову опинитися в числі відстаючих в світі, втративши прогрес останніх років.

Раніше Мінпраця Росії оприлюднив доповнення до рекомендацій працівникам і роботодавцям за указом президента про оголошення в країні неробочих днів з 30 березня по 3 квітня. У них йдеться про те, що тиждень канікул не поширюється на ІТ-компанії.

Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?
Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі
Читайте на ГК:Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська