1. Новини Закарпаття
  2. >

Чому скасовують запуски супутників на орбіту?

NASA та SpaceX скасовують свої проекти

NASA та SpaceX скасовують свої проекти

SpaceX скасувала запуск аргентинського супутника SAOCOM 1B, який був запланований на 30 березня. Таке рішення було прийнято в зв'язку з поширенням епідемії коронавірусу.

Аргентинські фахівці не встигли підготувати супутник дистанційного зондування Землі до старту, тому що поки не можуть покинути країну. В результаті запуск довелося відкласти на невизначений час.

Супутник прибув на мис Канаверал 23 лютого.

У самій SpaceX допускають запуск чергової партії супутників зв'язку Starlink замість аргентинського апарату.

Читайте на ГК:Епідпоріг високої інтенсивності: ще в одній громаді на Закарпатті забили на сполох
Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади
Читайте на ГК:Для закарпатців озвучили важливе повідомлення

До цього моменту компанії вдавалося уникати значного впливу пандемії на графік запуску. Минулого тижня SpaceX успішно запустила ще 60 своїх супутників Starlink. Правда, не без пригод. За кілька секунд до старту Falcon 9 з супутниками, коли йшов зворотний відлік, з'ясувалося, що двигуни ракети були вимкнені. Навіть диктор, який вів онлайн трансляцію, не помітив проблем, але таймер так і завмер на нулях з плюсом. Пізніше компанія пояснила, що старт ракети був скасований автоматичною системою припинення запуску через отриманих позаштатних даних під час перевірки потужності двигуна.

Тим часом Федеральна комісія із зв'язку США видала SpaceX дозвіл на установку одного мільйона наземних антен для підключення користувачів до Starlink. Кожна наземна антена буде 0,48 метра в діаметрі. «Воно виглядає як НЛО на паличці», Дуже важливо, що для установки і підключення не потрібно бути фахівцем. Наша мета зробити так, щоб потрібно було виконати тільки дві дії в будь-якому порядку: націлити в небо і включити », -заявляє недавно Ілон Маск.

Читайте на ГК:Видобуток солі на Закарпатті: для збільшення потужностей необхідний ремонт місцевих автошляхів
Читайте на ГК:Людська небайдужість врятувала життя: на Закарпатті волонтери вчасно забили на сполох про зникнення самотнього дідуся (ФОТО)
Читайте на ГК:У Закарпатті триває "полювання" на таксистів: нелегальних перевізників притягатимуть до відповідальності

Відзначається, що пандемія так чи інакше вплине на плани компанії. НАСА вже довелося призупинити роботу над деякими зі своїх поточних пріоритетних завдань, включаючи розробку космічного корабля для дослідження далекого космосу за програмою Artemis.

Напередодні відбулася одна з останніх випробувань вантажного парашута пілотованого корабля Crew Dragon. Однак воно пішло не за запланованим сценарієм. Проблема полягала в самому парашуті. Розробники повинні були скинути з гелікоптера тестовий зразок у вигляді макету Crew Dragon разом з парашутом. Але, поки гелікоптер набирав висоту, макет «став нестабільний», і пілот вирішив не доводити випробування до кінця і скинути його раніше контрольної точки. В результаті макет розбився при падінні.

Читайте на ГК:Використовували спеціальний одяг та прилади нічного бачення: на Закарпатті орудувало злочинне угруповання (ФОТО)
Читайте на ГК:Шлях до травматолога: на Закарпатті пенсіонери опинились "ув'язненими в будинках"
Читайте на ГК:Продумали все до дрібниць і залучилися "підтримкою" правоохоронця: четверо закарпатців постануть перед судом за скоєні злочини
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська